Vērtējums:
Publicēts: 12.03.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Eseja 'Antropogēnie faktori Latvijā', 1.
  • Eseja 'Antropogēnie faktori Latvijā', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Piesārņojuma veicinošs apstāklis ir noplicinātās, paskābinātās augsnes, kurām ir samazināta buferspēja. Latvijā pieaug augsnes degradācijas procesi, kurus izraisa augsnes paskābināšanās, organiskās un augu barības vielu satura samazināšanās augsnē un citi faktori, ko veicina vienveidīgā augmaiņa un organiskā mēslojuma trūkums. Augšņu degradācijas risku veicina arī neapstrādāto lauku platību pieaugums, kas atstāj negatīvu ietekmi uz lauku vidi kopumā. Tomēr lauksaimniecības negatīvā ietekme uz vidi Latvijā šobrīd ir zemāka nekā ES valstīs.

Celtniecības jomā Latvijas Republikas Arhitektūras un celtniecības ministrijai būtu jāveic tuvākas kontroles par katru celtniecības objektu, un pašiem celtniecības uzņēmumiem vajadzētu nopietni izskatīt Ekoloģiskās būvniecības paraugus no citām valstīm, piemēram, Somijas.
Latvijā jāmudina cilvēkus uz automobiļu modernizāciju, jaunākiem auto, elektromobiļa iegādi, kā arī ikdienas izmantošanai vajadzētu būt pilsonim izdevīgākai, lai iegādes cena būtu rentabla daudziem. Ja cilvēks nespēj atļauties ekoloģiski draudzīgāko automobili, viņu vajadzētu mudināt lietot sabiedrisko satiksmi. Sabiedriskais transports jāatīsta Rīgas reģionā.
Latvijā jāpārskata lauksaimniecības radītais piesārņojums un tas, kā to samazināt. Jāsamazina augšņu degradācija.

Autora komentārsAtvērt
Atlants