Vērtējums:
Publicēts: 07.01.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 1.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 2.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 3.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 4.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 5.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 6.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 7.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 8.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 9.
  • Konspekts 'Kopsavilkums studiju kursā "Sociālo pētījumu metodes"', 10.
Darba fragmentsAizvērt

Trūkumi
Novērošana nav viegla vai bezrūpīga metode, problēma ir tajā, ka nav zināms, līdz kādam līmenim novērotājs ietekmē cilvēku uzvedību. Ir pieņemtas citas metodes, kuras samazina šo efektu, piemēram, novērojamais nezin to, ka tiek novērots, vai arī šis cilvēks ir tik ļoti pieradis pie tā, ka tiek novērots, ka uzvedās tāpat kā rīkotos, ja neviens viņu nenovērotu. Šajā gadījumā ir loģiska problēma – kā var zināt, ka cilvēka uzvedība būtu tāda, ja tas netiktu novērots? Un cik ļoti ir jāiejaucas novērojamā dzīvē? Kļūstot pārāk iesaistīts , vai nepārāk iesaistīts, cilvēks ietekmē pētījuma iznākumu. Vēl viena nozīmīga problēma ir laika tērēšana- šāda veida metode aizņem ļoti daudz laika, dažreiz pat gadus.

Kontent analīze
Bieži tiek lietota analīzes pieeja, kvantitatīvā analīze par to, kas ir dokumentā. Tā vietā, lai tieši apskatītu pētījuma mērķus vai intervijas, vai jautāt kādam aizpildīt anketu. Kontent analīze ir definēta vairākos veidos, piemēram, Neundorf to definē kā sistemātisku, objektīvu, kvantitatīvo ziņas analīzi. Fokusēšanās uz teksta, ne tikai uz rakstītā, bet arī informāciju kā mākslas darbus, bildes, kartes, zīmes, skaņas, simbolus vai pat ierakstus ir galvenā iezīme kontenta analīzei.

Pētījums, kurš balstās uz internetu
Interneta vērtība priekš bibliogrāfiskā tipa uzdevumiem, kā atrast un iegūt pieeju iepriekš rakstītiem pētījumiem gan žurnālos, gan citās publikācijās un iegūt ieteikumus. Iespējams arī izmantot internetu kā resursu, kā arī tematu, kurš var tikt pētīts pats par sevi. Pētnieki šobrīd var veikt pētījumus onlainā bez īpašām programmēšanas zināšanām. Internets dod lielāku daudzumu ar potenciālajiem respondentiem. Trūkumi ir tajā, ka dažiem respondentiem varētu nebūt zināšanu, kā apieties ar datoru. Priekšrocības ir tajā, ka dažas indivīdu grupas ir vieglāk sasniegt internetā un ir vairāka veida stratēģijas kā iegūt informāciju.

Atlants