Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Tēli, stilistiskās izpausmes un vispārinājums Edvarda Munka daiļradē', 1.
  • Konspekts 'Tēli, stilistiskās izpausmes un vispārinājums Edvarda Munka daiļradē', 2.
  • Konspekts 'Tēli, stilistiskās izpausmes un vispārinājums Edvarda Munka daiļradē', 3.
  • Konspekts 'Tēli, stilistiskās izpausmes un vispārinājums Edvarda Munka daiļradē', 4.
  • Konspekts 'Tēli, stilistiskās izpausmes un vispārinājums Edvarda Munka daiļradē', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Dažas tēmas – greizsirdība, slimība, seksuālā dziņa viņa darbos ir bieži sastopama. Viņš gleznoja galējus psiholoģiskus stāvokļus ar nepieredzētu pārliecību un sparu, kas robežojās ar neprātu.
Bez psiholoģiski piesātinātajiem darbiem Munks veidoja arī ainavas. Viņš attīstīja simboliskās ainavas tēmu gadsimta mijā, kad studēja ziemas un vasaras ainavas. Jāatzīmē, ka tikai dažās no viņa ainavām tika attēloti cilvēki, taču Munkam patika gleznot kokus, kuri atgādināja cilvēkus, ar spožiem gaismas punktiem, kas atgādināja acis. Tas pastiprināja dzīvības klātesamību darbā, neizjaucot kopējo ainavu.
Munkam raksturīgi strādnieku attēlojumi. Darbu cikli ar zvejniekiem, zemniekiem, fabriku strādniekiem. Tie tika attēloti kā apkārtējās ainavas sastāvdaļa.
Edvards Munks ir viens no ietekmīgākajiem modernisma māksliniekiem. Viņa ietekme jo īpaši jūtama Skandināvijā un Vācijā, kur viņš un van Gogs tiek uzskatīti par galvenajiem ekspresionisma pārstāvjiem. Intensitāte, ar kādu Munks attēloja garīgās ciešanas pavēra ceļu tālākai mākslas attīstībai. Tāpat kā Leonardo da Vinčī pētija cilvēka ķermeni, Munks pētija cilvēka dvēseli.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants