Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Angiotensīvie AKE inhibitori', 1.
  • Konspekts 'Angiotensīvie AKE inhibitori', 2.
  • Konspekts 'Angiotensīvie AKE inhibitori', 3.
  • Konspekts 'Angiotensīvie AKE inhibitori', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Visi hipertensijas veidi. Angiotensīna receptoru blokatorus jeb AT II blokatorus AKE-I inhibitoru vietā lieto tad, ja, lietojot AKE inhibitoru, bijis sauss, mokošs klepus.
Cukura diabēta slimniekiem ar arteriālo hipertensiju AKE-I inhibitori un angio­tensīna receptoru blokatorus (AT II blokatorus) ir pirmās izvēles līdzekļi. Šie medikamenti samazina insulīna rezistenci, kas ir ļoti būtiski, īpaši arteriālās hi­pertensijas gadījumā pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu. Visi šis grupas medi­kamenti normalizējot asinsspiedienu, samazina mikroalbuminūriju diabētiskas nefropātijas agrīnā stadijā un terminālas nieru mazspējas risku par 50%. "Sartāniem" piemīt izteikta renoprotektīvā darbība.

Pacientiem pēc miokarda infarkta AKE-I inhibitori:
Mazina mirstību, veicina miokarda struktūras atjaunošanos, mazina sirds mazspējas attīstības iespēju.
- Tos uzsāk 1. dienā, parasti ne agrāk kā 6 stundas pēc miokarda in­farkta, kad pacienta stāvoklis ir stabilizējies un turpina vismaz 4-6 nedēļas, ar sirds mazspējas simptomiem - ilgstoši.
Hroniska sirds mazspēja (atslogo sirdi un mazina pirmsslodzi un pēcslodzi). Sāk lietot pēc iespējas ātrāk, kad simptomi ir maz izteikti, jo AKE-I inhibitori un ATII blokatori ne tikai mazina sirds mazspējas simptomus, bet arī aizkavē sirds mazspējas progresēšanu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants