• Eksāmena darbs studiju kursā - pedagoģiskā doma Latvijā un tautas pedagoģija

     

    Eseja2 Pedagoģija

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Eksāmena darbs studiju kursā - pedagoģiskā doma Latvijā un tautas pedagoģija', 1.
  • Eseja 'Eksāmena darbs studiju kursā - pedagoģiskā doma Latvijā un tautas pedagoģija', 2.
  • Eseja 'Eksāmena darbs studiju kursā - pedagoģiskā doma Latvijā un tautas pedagoģija', 3.
  • Eseja 'Eksāmena darbs studiju kursā - pedagoģiskā doma Latvijā un tautas pedagoģija', 4.
Darba fragmentsAizvērt

„Nevis vērtības mainās, mainās vienīgi uzskati par vērtībām. Nevis tikumība, taisnība, labums, pienākums u.c. tml. ētikas normas mainās, bet mainās vienīgi cilvēku uzskati par šām normām, tāpat kā mainās dzīves apstākļi un visa vēsturiskā lietu gaita.”
Students J.A. Vispārīgā paidagoģija, I daļa, 89.lpp.
Mūsdienās aizvien vairāk tiek runāts par cilvēka vērtībām, par to, kādas tās ir, un vai tās vērtības, kas ir aktuālas mūsdienu cilvēkam ir bijušas svarīgas un nozīmīgas pirmajiem latviešiem. Mūsdienu latviešu cilvēki tiecas pēc gaistošām vērtībām un mazāk novērtē tās vērtības, kuras ir svarīgākas par naudu. Bet kur gan sakņojas šo vērtību maiņu problēma?
Students šajā atziņā uzsver vērtību maiņu un cilvēku uzskatu mainīšanos. Viņš norāda, ka mainoties laikiem un dzīves uzskatiem un mērķiem, vērtības maina savu lomu cilvēku dzīvē. Klasiskas vērtības maina savu nozīmi uz mazvērtīgākām, bet vērtības, kas agrāk latviešiem ir bijušas mazāk svarīgas, ieņem to vietu. Protams, viņš arī runā par to, ka pat vienā sabiedrībā viena un tā pati vērtība var tikt uztverta dažādi. Tomēr viņš arī uzskata, ka „tikumība ir tikai viena, tāpat kā viens pienākums, viens labums, viena taisnība”. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants