Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Noslāņošanās. Ievads socioloģijā', 1.
  • Konspekts 'Noslāņošanās. Ievads socioloģijā', 2.
  • Konspekts 'Noslāņošanās. Ievads socioloģijā', 3.
  • Konspekts 'Noslāņošanās. Ievads socioloģijā', 4.
  • Konspekts 'Noslāņošanās. Ievads socioloģijā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Atbrīvošanās teorija
Tā iesaka, ka sabiedrībai vajadzētu palīdzēt vecākiem cilvēkiem, atkāpjoties no vispārpieņemtajām sociālajām lomām. Viņiem ir vajadzīgs atbalsts, lai nezustu pārliecība par sevi, tā, piemēram, darbavietās, kad cilvēks domā, ka viņam ir jāaiziet, bet patiesībā viņa pieredze var noderēt daudziem. Vecākiem cilvēkiem jārod apmierinājums sabiedrībā.

Nodarbošanās teorija
Vecāki cilvēki, kuri tomēr paliek darbā, ir vislabākais variants . Tā, piemēram, sešdesmitgadīgam cilvēkam pieredze un zināšanas noteikti būs daudz lielākas nekā jaunajam.

Apmaiņas teorija
Mijiedarbība starp cilvēkiem var visbiežāk notikt, ja visi dalībnieki jūt, ka viņi gūst labumu no savstarpējām attiecībām . Sabiedrības grupas vai indivīdi var iegūt ne tikai caur materiālajiem labumiem, bet arī no mīlestības, uzticēšanās un citām nemateriālām atlīdzībām. Tādēļ vecākiem cilvēkiem noteikti pozitīvu efektu dod apmaiņas attiecības ar jaunākiem cilvēkiem. Par piemēru var minēt to, ka cilvēki strādā darbavietā un dod tai daudz, bet aizejot, saņem pensiju un medicīnisko palīdzību.

Atlants