Vērtējums:
Publicēts: 15.10.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Paraugs 'Socioloģija', 1.
  • Paraugs 'Socioloģija', 2.
  • Paraugs 'Socioloģija', 3.
  • Paraugs 'Socioloģija', 4.
  • Paraugs 'Socioloģija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

3. Iedarbības mehānisms
Sabiedrība uz personību
M.Vēbers – modernās sabiedrības šķiriskais raksturs. Vēbers šo attiecību it kā apgriež otrādi. Moderno sabiedrību nosaka kapitālisms kā saimniekošanas forma. M.Vēbers izdalīja : 1.sociālo diferenciāciju -)saistot, to ar kārtām un amatiem, kuri veido hierarhisku struktūru 2.ekonomisko diferenciāciju -)kad tiesību un pienākumu apjoms ir saistīts ar personas īpašumu 3.tiesisko diferenciāciju -)kas veidojas nošķirot privātās un publiskās tiesības.
E.Dirkems – bija pārliecināts, ka sabiedrība ir veselums, kas ir lielāks, nekā tā daļu summa. Sabiedrības uzbūves pamati ir likumi, tradīcijas, institūcijas un organizācijas. Sociālos fenomenus nevar reducēt uz indivīdu psiholoģiskajām vai bioloģiskajām iezīmēm.
K.Markss – sabiedrības dalīšanās dažādās kārtās, ļoti dažādu sabiedrisko stāvokļu pakāpes uzskata, ka sabiedrība ir dialektiskā paškustībā esošs veselums. Sabiedrības struktūras pamatā ir ražošanas attiecību kopums jeb bāze, kas nosaka politisko un tiesisko virsbūvi un tai atbilstošās ideoloģijas formas (morāli, mākslu, reliģiju, filosofiju, politisko un tiesisko ideoloģiju). …

Autora komentārsAtvērt
Atlants