Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Literatūras sintēze neorganiskajā ķīmijā', 1.
  • Konspekts 'Literatūras sintēze neorganiskajā ķīmijā', 2.
  • Konspekts 'Literatūras sintēze neorganiskajā ķīmijā', 3.
  • Konspekts 'Literatūras sintēze neorganiskajā ķīmijā', 4.
  • Konspekts 'Literatūras sintēze neorganiskajā ķīmijā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Rezultāti
Tika iegūti 3.02g ielas, kas attiecīgi ir 22.4% no teorētiskā iznākuma. Zudumi radās neprecīzi darba procesā. Tie varēja rasties arī neizreaģējot pilnīgi reaģentiem. Tā kā notika oksidēšanās reakcija gaisā esošā skābekļa klātbūtnē, proti, tika laists gaiss cauri kolbai ar vielu, iespējams skābeklis netika pievadīts pietiekami ilgi (pietiekamā daudzumā, lai oksidētu visu šķīdumu). Kā arī iegūtā viela labi šķīda paaugstinātā temperatūrā, tā kā filtrācija tika veikta karstai vielai liela daļa vielas palika šķīdumā. Lai iegūtu vielu pēc iespējas vairāk, vajadzētu ietvaicēt nevis līdz 50mL šķ., bet gan pilnīgi izmantojot rotora ietvaicētāju.
Iegūtā viela bija tumši ar nelielu zilganu pigmentu. Tai tika konstatētas luminiscējošas īpašības, proti, apstarojot vielu, kas izšķīdināta un novietota uz filtrpapīra, ar UV gaismas lampu varēja novērot zilgan zaļu krāsojumu.

Secinājumi
Sintēze ir paveikta un izstrādāta veiksmīgi tika iegūta viela, kura sastādīja 22,4% no visas teorētiski iegūstamās vielas. Šo komplekso savienojumu izdevās pierādīt izmantojot jonu pierādīšanas reakcijas, kā arī konstatējot faktu, ka tai piemīt luminiscējošas īpašības.

Autora komentārsAtvērt
Atlants