Vērtējums:
Publicēts: 06.09.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 1.
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 2.
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 3.
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 4.
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 5.
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 6.
  • Referāts 'Pilsoniskā sabiedrība un sabiedriskās organizācijas', 7.
Darba fragmentsAizvērt

1.Pilsoniskās sabiedrības jēdziens un attīstība Latvijā.

Pilsoniskā sabiedrība ir neaizstājama vērtība vai arī obligāts stabilas liberālās demokrātijas nosacījums. Pilsoniskās sabiedrības raksturs un būtība apliecina postkomunistiskās sabiedrības demokratizācijas pakāpi un palīdz paredzēt pārejas perioda “likteni” attiecīgajā sabiedrībā.
Pilsoniskās sabiedrības definējumi ir daudz – sākot ar visradikālākajiem un beidzot ar vissamiernieciskākajiem, taču būtiski ir ņemt vērā, ka pilsoniskā sabiedrība ir pilsoņu sabiedriskās aktivitātes sfēra, tā nav atkarīga no valsts un ir alternatīva valstij.
Radikālā pieeja parasti uzsver pilsoniskās sabiedrības spēju kontrolēt, limitēt valsti un panākt valsts ierēdņu – vēlēto un iecelto – atskaitīšanos sabiedrībai ne tikai pirmsvēlēšanu periodā, bet regulāri. Liberālā pieeja parasti uzsver tādu pilsoniskās sabiedrības funkciju kā valsts darbības (protams, likumībā balstītas darbības) leģitimācija un atbalsts, sadarbība ar valsti. Demokratizācijas procesa gaitā pilsoniskās sabiedrības attīstība ietver sevī ne tikai autonomu asociāciju un grupu atdzimšanu, bet arī ekonomisko un īpašuma formu daudzveidību. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants