Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Ieskaites darbs disciplīnā "Ūdens apgāde un kanalizācija"', 1.
  • Paraugs 'Ieskaites darbs disciplīnā "Ūdens apgāde un kanalizācija"', 2.
  • Paraugs 'Ieskaites darbs disciplīnā "Ūdens apgāde un kanalizācija"', 3.
  • Paraugs 'Ieskaites darbs disciplīnā "Ūdens apgāde un kanalizācija"', 4.
  • Paraugs 'Ieskaites darbs disciplīnā "Ūdens apgāde un kanalizācija"', 5.
  • Paraugs 'Ieskaites darbs disciplīnā "Ūdens apgāde un kanalizācija"', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Lai varētu piegādāt patērētājiem nepārtraukti vajadzīgās kvalitātes ūdeni pietiekošā daudzumā un zem nepieciešamā spiediena, aprēķinu veic saskaņā ar Latvijas būvnormatīva LBN 222-99 „Ūdensapgādes ārējie tīkli un būves” un to grozījumu MK notiekumi nr. 1035, 2004.g. 21.dec. prasībām.
Gandrīz visām dzīves situācijām ir aprēķinātas ūdens patēriņa normas uz laika vienību vai arī uz izstrādājamās produkcijas vienību.
Piemēram, dzeramā ūdens patēriņa normas parasti apdzīvotās vietās mēra l/dn uz vienu iedzīvotāju, atkarībā no ēku labiekārtotības pakāpes, nosaka pēc LBN 222-99 pielikuma 2004.gada grozījumu1.tabulas.
Līdzīgi LBN var atrast arī rūpniecības uzņēmumos ūdens patēriņa normas, teritorijas laistīšanas, ārējās ugunsdzēsības un iekšējās ugunsdzēsības, pie dažādām ēku ugunsdrošības pakāpēm, normas.
Projektējot jāņem vērā arī patēriņa nevienmērību gada laikā – t.i. vasarā iedzīvotāji lieto vairāk ūdens nekā ziemā, pirms brīvdienām tā patēriņš arī ir lielāks nekā citās nedēļas dienās.
Diennakts patēriņa maksimālās vērtības attiecību pret diennakts vidējo patēriņu sauc par ūdens patēriņa diennakts nevienmērības koeficientu, tas ir atkarīgs no ēku labiekārtotības pakāpes, jo šī pakāpe ir augstāka, jo koeficients ir mazāks.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants