Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'SIA kā visizplatītākā komercdarbības forma', 1.
  • Referāts 'SIA kā visizplatītākā komercdarbības forma', 2.
  • Referāts 'SIA kā visizplatītākā komercdarbības forma', 3.
  • Referāts 'SIA kā visizplatītākā komercdarbības forma', 4.
  • Referāts 'SIA kā visizplatītākā komercdarbības forma', 5.
  • Referāts 'SIA kā visizplatītākā komercdarbības forma', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Uzņēmējdarbība ir cilvēka saimnieciska darbība, kuras rezultātā, ieguldot kapitālu, uzņēmēji ražo preces un sniedz pakalpojumus, lai gūtu sev peļņu. Zināms, ka šādā veidā uzņēmējs veic visai sabiedrībai nepieciešamu darbu – apmierina tās vajadzības pēc precēm un pakalpojumiem
Latvijas likumdošanā uzņēmējdarbības vietā oficiāli tiek lietots termins- komercdarbība, bet uzņēmēja vietā-komersants. Komercdarbība Latvijas Komerclikuma izpratnē ir saimnieciska darbība, kuru veic komersants ar mērķi gūt peļņu. Praksē, lai apzīmētu šo saimniecisko darbību tiek pielietots jēdziens uzņēmējdarbība. Tas nav pret Komerclikumu, kurā komercdarbība tiek traktēta kā uzņēmējdarbības veids, tas ir šaurākā nozīmē.
Kopš 2002.gada Latvijā uzņēmējdarbības vidi regulē Latvijas Komerclikums, Civillikums un citi likumi, kā arī Latvijas Republikai saistošās starptautisko tiesību normas.
Lai uzsāktu uzņēmējdarbību primārais nosacījums ir uzņēmuma tipa izvēle. Šī izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tie ir, dibinātāju skaits, pieejamie resursi, uzņēmējdarbības veids u.c. Metodi, pēc kuras uzņēmumi tiek sadalīti pēc noteiktām kopīgām pazīmēm un apkopoti salīdzināmās grupās, sauc par uzņēmumu tipoloģiju. Komercdarbības formas iedalās – individuālais komersants un komercsabiedrība (skat.tabula Nr.1).

Autora komentārsAtvērt
Atlants