Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Prezentēšanas māksla', 1.
  • Konspekts 'Prezentēšanas māksla', 2.
  • Konspekts 'Prezentēšanas māksla', 3.
  • Konspekts 'Prezentēšanas māksla', 4.
  • Konspekts 'Prezentēšanas māksla', 5.
  • Konspekts 'Prezentēšanas māksla', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Vispirms būtu jāapsver, par ko stāstīt klausītājiem un kā to vislabāk izdarīt. Jūsu rīcība būs atkarīga no trim faktoriem: ieplānotā materiāla, auditorijas īpatnībām un norises vietas.
Apdomājiet savas uzstāšanās mērķi un pajautājiet pats sev, vai tas ir vienkāršs vai arī visai sarežģīts. Apsveriet, kas būs jūsu klausītāji un kā viņi uztvers jūsu runu. Tad pavaicājiet sev, vai klausītāju reakcija būs tāda, kā jūs vēlaties. Ja ne, izmainiet savu mērķi.
Ja neesat apguvis aktiermākslu, ir grūti tēlot kādu citu, nevis sevi pašu. Apziniet savas iespējas un izmantojiet tās. Piemēram, ja jums ir patīkama tembra balss un skaidra dikcija, lieciet to lietā; ja jūs protat jokot, pastāstiet tematam atbilstošu, īsu anekdoti. Visbeidzot, apsveriet, par ko jūs varētu uztraukties un no kā baidīties, lai tas jūs nepārsteigtu uzstāšanās laikā.
Lai veiksmīgi uzstātos, jāņem vērā auditorijas kultūrvide un uzskati. Apdomājiet, kā jūs atbildēsiet uz dažādiem sarežģītiem jautājumiem, ko uzdos klausītāji. Ņemiet vērā , ka tas ietekmēs jūsu turpmāko runu. Ja iepriekš zināms, ka auditorijai ir ļoti noteikti uzskati par konkrēto tematu, esiet piesardzīgs, iztirzājot diskutējamos jautājumus. Pamatojiet savu viedokli un atcerieties, ka humors var viegli aizvainot, tādēļ esiet apdomīgs.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants