Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.01.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Zenta Mauriņa "Dvēseles higiēnas mērķis ir absolūta labvēlība"', 1.
  • Eseja 'Zenta Mauriņa "Dvēseles higiēnas mērķis ir absolūta labvēlība"', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Neviens cildena gara cilvēks nerod prieku zemiskajā un netīrajā,” romiešu filosofa Senekas vārdi. Tikai tikumiska dvēsele var radīt absolūtu labvēlību.
Kas notiktu vai nenotiktu, ja es neievērotu personīgo higiēnu?! Iespējams, ka nekas nenotiktu, bet no grieķu valodas higiēna nozīmē- veselībai derīgs. Tas liecina par to, cik liela nozīme ir personīgajai higiēnai ne tikai individuāli, bet arī sociāli. Personīgās higiēnas neievērošana var būt par cēlonis slimībām, kuras var novest pie letāla iznākuma. Tāpēc sevis un citu labā rūpēsimies par savu personīgo higiēnu.
Katram pašam jāatrod zelta vidusceļš, lai dvēsele ar ķermeni spētu dzīvot harmonijā. Kopsim ķermeni kā no ārienes tā no iekšienes. „Miesa piemērojas garam un dvēselei. Mēs varam kopt savu ārieni, cik vien gribam, bet, ja neieviesīsim kārtību un tīrību savā dvēselē, vienalga neizskatīsimies skaisti,” Zenta Mauriņa. Tāpēc ļausim tajā ienākt labvēlībai un ļausim dvēselei atpūsties, jo arī atpūta dvēselei ir nepieciešama, lai attīrītos.

Autora komentārsAtvērt
Atlants