Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 1.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 2.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 3.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 4.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 5.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Galvenie patērētāju izdevumi ir rente (samaksa par zemes vai cita īpašuma lietošanu) un procentu maksājumi (samaksa par naudas aizdevumu). Naudas līdzekļi vispirms jāparedz nepieciešamāko vajadzību apmierināšanai: pārtikai, apģērbam, dzīvoklim, sadzīves priekšmetiem, transportam.
Izpētīdams strādnieku ienākumus un izdevumus, prūšu statistiķis Ernsts Engels 19.gs. atklāja likumu, kas tiek dēvēts par Engela likumu. Šis likums nosaka, ka, pieaugot iedzīvotāju ienākumiem, palielinās arī kopējie izdevumi. Taču ģimeņu kopienākumā izdevumi pārtikai samazinās, bet izdevumi apģērba, greznuma lietu, automašīnu un citu dārgu priekšmetu iegādei palielinās.1
Preces lietošanas vērtīgums ir objektīva kategorija. Neatkarīgi no cilvēka vēlmēm, ieražām, gaumes, visdažādākajiem kritērijiem dotais īpašumu kopums ir un paliek noteikts lietošanas vērtīgums. Piemēram, prece ir govs dzīva, bioloģiska mašīna, kas ražo pienu, apmierina daudzu cilvēku vajadzības pēc dažādiem pārtika produktiem. Vēsturiski var mainīties lietošanas vērtīguma vajadzību apmierināšanas lauks.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants