Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.02.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Vecumposmu raksturojums', 1.
  • Konspekts 'Vecumposmu raksturojums', 2.
  • Konspekts 'Vecumposmu raksturojums', 3.
  • Konspekts 'Vecumposmu raksturojums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Par vajadzību izzināt apmierināšanu vai neapmierināšanu stundās liecina skolēnu uzvedība. Mērķu izpratne, prasme tos izvirzīt un novērtēt rezultātu, slīdzinot to ar mērķi – tas ir līdzeklis, lai skolēns apzinātos, priecātos par saviem sasniegumiem un darbotos aizrautīgi.
Ar cilvēka vajadzību pēc sasniegumiem ir saistīta vajadzība pēc pašpilnveidošanās. Ja šīs vajadzības ir apmierinātas, skolēns labi apzinās iespējas un prasmes sasniegt mērķi un viņš savā rīcībā ir mērķtiecīgs un prasmīgs. Šo vajadzību neapmierināšana var novest pie mazvērtības izjūtas, depresijas un uztraukuma par nākotni.
Apmierinot izziņas vajadzības, notiek skolēna iekšēja psihiska pārveidošanās, attīstība, mācīšanās pašpieredzes uzkrāšana. Neapmierinātas vajadzības, īpaši sevis, vienaudžu un skolotāju izzināšanā, skolēnam izraisa negatīvas uzvedības faktus.
Skolēnam

Vajadzība – iekšēja nepieciešamība pēc tā, bez kā cilvēks nevar iztikt.
fizioloģiskās vajadzības.. Tieši fizioloģiskās vajadzības ir visa pamats. Tās jāapmierina, lai cilvēks varētu izdzīvot un eksistēt. Ja pamatvajadzības nevar nodrošināt, cilvēks nespēj dzīvot un citām augstākām vajadzībām nav nekāda nozīme. Pie pirmā līmeņa pieder : vajadzība pēc uztura – cilvēkam jāremdē izsalkums un slāpes, vajadzība pēc atpūtas – miega, vajadzība pēc dzīves vietas.
vajadzība pēc drošības. To saprot gan fiziskā, gan psiholoģiskā nozīmē. Pirmkārt, tā ir instinktīva izvairīšanās no fiziskām ciešanām, draudiem un briesmām, kas saistītas ar nāves bailēm. Bet psiholoģiskā ziņā tā ir vajadzība izvairīties no nepatīkamiem pārdzīvojumiem, aizrādījumiem, pārmetumiem. Cilvēki cenšas nenonākt nepatīkamās situācijās. Drošību nodrošina stabilitāte un informētība. Stabili un nemainīgi apstākļi cilvēkiem dod drošības sajūtu. Jebkuras straujas pārmaiņas, jaunas situācijas saistītas ar nedrošību un ir psiholoģiski smagi panesamas. Rodas apjukums, trauksmes sajūta, pesimisms, depresija. Otrs nosacījums ir informētība. Cilvēkiem svarīgi uzzināt informāciju par sev svarīgiem jautājumiem. Jebkura neskaidrība, nenoteiktība rada nedrošumu un trauksmi.

Atlants