• Starptautisko tiesību aizsardzības mehānismi cilvēktiesību jomā

     

    Eseja4 Tiesības

Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Starptautisko tiesību aizsardzības mehānismi cilvēktiesību jomā', 1.
  • Eseja 'Starptautisko tiesību aizsardzības mehānismi cilvēktiesību jomā', 2.
  • Eseja 'Starptautisko tiesību aizsardzības mehānismi cilvēktiesību jomā', 3.
  • Eseja 'Starptautisko tiesību aizsardzības mehānismi cilvēktiesību jomā', 4.
  • Eseja 'Starptautisko tiesību aizsardzības mehānismi cilvēktiesību jomā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Arī Starptautiskā Darba organizācija, kuru var nosaukt par ANO specializēto iestādi, ir izveidojusi mehānismu, kā kontrolēt tās pieņemto konvencijās noteikto standartu ievērošanu dalībvalstīs. Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) Statūtu 24.pants paredz, ka darba devēju vai darba ņēmēju organizācijas var griezties SDO sekretariātā ar sūdzību, ka kāda valsts neievēro šai valstij saistošo SDO konvenciju noteikumus. Šis process nav pieejams indivīdam kā tādam, bet gan darba devēju vai ņēmēju asociācijām vai organizācijām, vai arodbiedrībām.
SDO ir izveidojusi specialu mehānismu, kā kontrolēt asociāciju veidošanas brīvības ievērošanu SDO dalībvalstīs. Šī procedūra attiecas uz visām dalībvalstīm neatkarīgi no tā, vai tās šo procedūru atzīst vai ne, un neatkarīgi no tā, vai tās ir ratificējušas vai pievienojušās šo brīvību garantējošai konvencijai Nr.87 „Par asociāciju brīvību un apvienošanās tiesību aizsardzību”.
Kā nākamo mehānismu cilvēktiesību aizsardzībā var minēt Eiropas Padomi (EP), kas ir reģionāla organizācija, kuras galvenie mērķi ir efektīvas politiskās demokrātijas, likuma varas un cilvēktiesību nostiprināšana Eiropā.
Uz Eiropas cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (EP dokuments) pamata tika izveidots Eiropas cilvēktiesību aizsardzības mehānisms. Tajā ietilpst Eiropas Cilvēktiesību tiesa, kas izskata strīdus par Eiropas cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju vai tās protokolu pārkāpumiem, kā arī sniedz konsultatīvus viedokļus par Eiropas cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas vai tās protokolu interpretāciju.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants