Vērtējums:
Publicēts: 03.07.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Konspekts 'Kāju un pēdu stāvokļa vērtējums', 1.
  • Konspekts 'Kāju un pēdu stāvokļa vērtējums', 2.
  • Konspekts 'Kāju un pēdu stāvokļa vērtējums', 3.
  • Konspekts 'Kāju un pēdu stāvokļa vērtējums', 4.
  • Konspekts 'Kāju un pēdu stāvokļa vērtējums', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Pēc veiktajām apskates un mērījuma darbībām tika secināts, ka izvērtējamai papēžu balsts ir norma, gareniskās velves augstums ir 1 cm, kāju pirkstiem ir novērojamas spraugas un abu kāju 5. pirksti lien zem 4. pirkstiem. Plantogrammas nospieduma vizuālais izskats un Čizina indekss ar 1,0 apstiprina, ka šai personai ir saplacināta pēda.
Pēdas balsts pēc vizuālās apskates ir pārsvarā uz lielo pirkstu. Normā būtu jābalstās uz 1. un 5. pleznas kauliem. Pēc plantogrammas ārējās apskates var secināt, ka šķērsvelve ir noslīdējusi un pēda ir uz robežas starp normu un saplacināto. Čižina indekss parāda ka pēda ir saplacināta, tas ir 1.0
Rekomendācija

Svarīgi ir gan ikdienas gaitās, gan sporta nodarbībās valkāt pareizus apavus, kas atbilstu kājas izmēram, kā arī ar pareizu papēža novietojumu un augstumu. Pēc iespējas biežāk ir jāstaigā ar basām kājām, vislabāk pa reljefa veida virsmu, piemēram pa smiltīm, akmeņiem, lai kāja saglabātu savu normālu stāvokli un nedeformētos. Ja sporta nodarbībās ir jūtams diskomforts vajadzētu veikt podometriju un tad piemeklēt piemērotus supinātorus apaviem.

Autora komentārsAtvērt
Atlants