Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Inventarizācija', 1.
  • Referāts 'Inventarizācija', 2.
  • Referāts 'Inventarizācija', 3.
  • Referāts 'Inventarizācija', 4.
  • Referāts 'Inventarizācija', 5.
  • Referāts 'Inventarizācija', 6.
  • Referāts 'Inventarizācija', 7.
  • Referāts 'Inventarizācija', 8.
  • Referāts 'Inventarizācija', 9.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Inventarizācija    1
  IEVADS    3
  Inventarizācijas vispārīgie noteikumi    4
  NOBEIGUMS    9
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    10
Darba fragmentsAizvērt

Inventarizācijas vispārīgie noteikumi
No sākuma apskatīšu, kas tad vispār inventarizācija. Tā pavisam vienkārši to varētu definēt šādi -
Inventarizācija ir uzņēmuma īpašumā un lietojumā esošo objektu un līdzekļu pārbaude dabā un salīdzināšana ar grāmatvedības uzskaites datiem, prasību un saistību summu saskaņošana ar debitoriem un kreditoriem, kā arī uzņēmumā atrodošos, bet tiem nepiederošo objektu pārbaude dabā.
Līdz inventarizācijas dienai jābūt pabeigtai visu attaisnojuma dokumentu apstrādei par vērtību saņemšanu un nodošanu, izdarītiem attiecīgiem ierakstiem analītiskās uzskaites dokumentos (kartītēs, grāmatās u.c.) un aprēķinātiem atlikumiem.
Inventarizācijas galvenie uzdevumi:
1. noteikt pamatlīdzekļu, preču materiālo vērtību un naudas līdzekļu, kā arī nepabeigtās ražošanas apjomu faktisko daudzumu,
2. materiālo vērtību un naudas līdzekļu saglabāšanas kontrole, salīdzinot faktisko daudzumu ar grāmatvedības uzskaites datiem,
3. preču materiālo vērtību un citas tādas mantas atklāšana, kas pilnīgi vai daļēji zaudējušas sākotnējo kvalitāti un novecojušas,
4. neizmantojamo materiālo vērtību atklāšana ar mērķi tās realizēt,
5. materiālo vērtību un naudas līdzekļu glabāšanas noteikumu, pamatlīdzekļu uzturēšanas un ekspluatācijas pārbaude,
6. bilances posteņos uzskaitīto nemateriālo ieguldījumu, pamatlīdzekļu, preču materiālo vērtību, naudas līdzekļu ceļā un naudas dokumentu, debitoru un kreditoru parādu, nepabeigtās ražošanas, kā arī citu bilances posteņu vērtības realitātes pārbaude.
MK norādījumi nosaka, ka personas, kas atbildīgas par vērtību saglabāšanu, ar parakstu apliecina, ka līdz inventarizācijas uzsākšanai visi vērtību saņemšanas un izsniegšanas dokumenti iereģistrēti un nodoti grāmatvedībā. Attiecīgi paraksti jāsaņem arī no personām, kurām ir avansa summas vērtību iegādei vai pilnvaras vērtību saņemšanai.
Par inventarizācijām uzņēmumā ir atbildīgs uzņēmuma vadītājs vai arī individuālā uzņēmumā tas ir uzņēmuma īpašnieks. Inventarizācijas veikšanai izveido inventarizācijas komisiju. Ja uzņēmuma īpašnieks grib, viņš inventarizāciju uzņēmumā var veikt pats.

Autora komentārsAtvērt
Atlants