Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Viduslaiku pilsētas. Amatniecība un tirdzniecība Eiropā feodālisma apstākļos. Ha', 1.
  • Konspekts 'Viduslaiku pilsētas. Amatniecība un tirdzniecība Eiropā feodālisma apstākļos. Ha', 2.
  • Konspekts 'Viduslaiku pilsētas. Amatniecība un tirdzniecība Eiropā feodālisma apstākļos. Ha', 3.
  • Konspekts 'Viduslaiku pilsētas. Amatniecība un tirdzniecība Eiropā feodālisma apstākļos. Ha', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Savukārt M.Šolls kā galveno Hanzas savienības veidošanās faktoru min tirdzniecības līguma noslēgšanu starp Hamburgas un Lībekas tirgotājiem.
4. Feodālas sistēmas sabrukuma cēloņi.
Feodālās sistēmas sabrukuma galvenais cēlonis bija pilsētu izveidošanās. Savā būtībā, pilsētai bija veidojums, kas ir svešs feodālismam. Te nebija feodālo zemes īpašumu un feodālās rentes. Ja feodālo attiecību pamatā bija naturālā saimniecība, tad pilsētās notika preču ražošana un tirdzniecība. Pilsētas pašos pamatos pretnostatījās feodāļiem: no pilsētas birģeriem(pilsētas cienījamākajiem cilvēkiem) un tirgotājiem izauga buržuāzija, kurai bija lemts nomainīt feodāļus.
Neatkarīgās pilsētas saucās par komūnām. Šeit brieda idejas par pilsoņu vienlīdzību, šeit notika vēlēšanas, lai ieņemtu vadošos amatus, tās ir idejas, kas vēlāk nodrošināja tiesību pamatus buržuāziskajām revolūcijām.
Feodālisma norietu un pārietu uz kapitālismu veicināja lielie ģeogrāfiskie atklājumi 15.-16.gs. Tika atklāta Amerika un jūras ceļš uz Indiju apkārt Āfrikai. Pēc šo zemju atklāšanas un arī iekarošanas, strauji attīstījās tirdzniecība.

Autora komentārsAtvērt
Atlants