Vērtējums:
Publicēts: 19.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Antīkās pasaules ievērojamāko oratoru noslēpumi', 1.
  • Konspekts 'Antīkās pasaules ievērojamāko oratoru noslēpumi', 2.
  • Konspekts 'Antīkās pasaules ievērojamāko oratoru noslēpumi', 3.
  • Konspekts 'Antīkās pasaules ievērojamāko oratoru noslēpumi', 4.
  • Konspekts 'Antīkās pasaules ievērojamāko oratoru noslēpumi', 5.
  • Konspekts 'Antīkās pasaules ievērojamāko oratoru noslēpumi', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums
Referāts nebūtu tapis, ja materiāli nebūtu pieejami angļu valodā, jo latviešu valodā tulkoto darbu daudzums ir ļoti ierobežots, būtībā izmantotie materiāli ir mans tulkojums no angļu - latviešu valodu, tas padarīja ilgāku referāta rakstīšanas procesu, bet meklējot referātam atbilstošo informāciju es izlasīju un uzzināju daudz ko līdz šim nezinātu gan par Atēnu cilvēkiem, gan par oratoru prasmi kopumā. Jāmin tas, ka meklēt informāciju par pirms ~2000 gadiem dzīvojošiem cilvēkiem nav viegli, bet, manuprāt, es paveicu darbu pietiekami labi. Ievadā minētais mērķis uzzināt, iepazīt, iegūt jaunas zināšanas ir sasniegts.
Jāsecina, ka sengrieķu oratoru māksla ir pamats mūsdienu retorikai, citiem vārdiem sakot, mūsdienu retorikas saknes meklējamas antīkajā pasaulē, šajā izglītotajā, kulturālajā un savu valsti mīlošajā kultūrā. Pāris teikumos prasmīgu oratoru varētu raksturot apkopojot gan Cicerona, gan Dēmostena teikto : runas mākslu var iemācīties, bet to nevar iemācīties visi, pamatā ir vizuālais tēls un argumentēt spēja, loģiskums, domu sakārtotība, izglītība. Kaut tas nav viegli, kļūt izcilam, tas ir izdarāms, kaut arī, ne visiem.
Man šķita interesanti lasīt par oratoriem, es sapratu, cik patiesībā grūti ir atstāt iespaidu uz cilvēkiem runājot, to bija minējis arī Cicerons, bet tas nav neiespējami. Runas māksla, verbālais kontakts ir pats nozīmīgākais saskarē ar cilvēkiem, tāpēc nav bezvērtīgi apgūt šo prasmi – runas prasmi.

Autora komentārsAtvērt
Atlants