Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Ēšanas traucējumi un ētika', 1.
  • Referāts 'Ēšanas traucējumi un ētika', 2.
  • Referāts 'Ēšanas traucējumi un ētika', 3.
  • Referāts 'Ēšanas traucējumi un ētika', 4.
  • Referāts 'Ēšanas traucējumi un ētika', 5.
  • Referāts 'Ēšanas traucējumi un ētika', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Ikviens no mums ēd, jo tas ir nepieciešams un tas sniedz mums baudu. Tomēr, visi cilvēki nav vienādi – starp mums ir lielas atšķirības. Kāds ēd vairāk, cits – mazāk, vienam ātri pieaug liekais svars, citam – nē. Ir sastopami arī cilvēki, kas pārāk lielā mērā uzraucas vai neēd par daudz, vai par maz. Tādejādi viņi var kaitēt savam veselības stāvoklim, jo nereti saslimst ar anorexia nervosa un bulimia nrvosa.
Anoreksija (apetītes trūkums) un bulīmija (slimīga ēstgriba) ir atšķirīgi stāvokļi, lai gan cilvēks vienlaicīgi var ciest gan no viena, gan no otra. Parasti bulīmija parādās pēc vairāku mēnešu anoreksijas perioda.
Sievietes ar šīm slimībām slimo 10 reizes biežāk nekā vīrieši. Visbiežāk ar anoreksiju vai bulīmija slimo pusaudži, lai gan nereti uzskata, ka šīs slimības ir pieaugušo problēma.
Saskaņā ar epidemioloģiskajiem pētījumiem anoreksijas izplatība jauno sieviešu vidū ir 0.5-1.0%, bet bulīmijas izplatība 1-3 %. Un pēdējo 20-30 gadu laikā ir ļoti ievērojams ēšanas traucējumu pieaugums. Diemžēl pieaug arī slimojošo bērnu skaits vecuma grupā līdz 14 gadu vecumam, kas tiek nosūtīti uz ārstēšanos.

Anoreksijas raksturīgākās pazīmes: paniskas bailes no aptaukošanās, svara samazināšanās pat uz pusi, ļoti niecīgs uzņemtais uzturs, regulāra badošanās, pastiprinātas fiziskās aktivitātes, menstruālā cikla izzušana, muskuļu vājums, problēmas ar asinsriti, depresija, pastāvīga aukstuma sajūta. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants