• Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas

     

    Referāts3 Politika

Vērtējums:
Publicēts: 18.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas', 1.
  • Referāts 'Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas', 2.
  • Referāts 'Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas', 3.
  • Referāts 'Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas', 4.
  • Referāts 'Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas', 5.
  • Referāts 'Politiskās līdzdalības veidi. Līdzdalības motivācija. Vēlēšanas', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Politiskā līdzdalība ir pilsoņu politiskā aktivitāte, kuras mērķis ir ietekmēt politiskās sistēmas darbību. Izšķir vairākus politiskās līdzdalības veidus. Sabiedrības aktivitāte un piedalīšanās katrā no šiem līdzdalības veidiem var atšķirties. Politisko līdzdalību nosaka arī politiskā ieinteresētība, kura Latvijā pagaidām ir samērā zema.
Vispopulārākais politiskās līdzdalības veids ir vēlēšanas. Iespējams, ka tas tā ir tāpēc, ka vēlēšanas neaizņem daudz laika, bet tai pašā laikā ietekmē politisko situāciju valstī un tādejādi izteikt atbalstu kādai partijai un atbalstīt šīs partijas mērķus un idejas. Protams, ka pirms katrām vēlēšanām tiek rīkotas vēlēšanu kampaņas, kurās partijas izsaka savus nākotnes mērķus, iepazīstinot ar savu partijas programmu un sola tautai palīdzēt. Piedalīšanās vēlēšanu kampaņās arī ir viens no politiskās līdzdalības veidiem. Tas vairs nav tik vienkārši, kā tikai piedalīšanās vēlēšanās, jo šīs kampaņas ir diezgan laikietilpīgas un prasa no cilvēkiem ieguldīt daudz laika un centības, jo ar šīm kampaņām katra partija cenšas sev piesaistīt pēc iespējas lielāku skaitu potenciālo atbalstītāju, kuri par viņiem balsotu vēlēšanās.
Varbūt ne tik populārs, bet diezgan labs politiskās līdzdalības veids ir kontaktēšanās ar varas pārstāvjiem, kad pilsonis var sev vai sabiedrībai svarīgus jautājumus uzdot kādai valsts varas institūcijai vai vērsties pie konkrētas amatpersonas, lai šī persona sniegtu atbildes uz cilvēkus un sabiedrību interesējošām lietām.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants