Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Piesārņojums Baltijas jūrā', 1.
  • Referāts 'Piesārņojums Baltijas jūrā', 2.
  • Referāts 'Piesārņojums Baltijas jūrā', 3.
  • Referāts 'Piesārņojums Baltijas jūrā', 4.
  • Referāts 'Piesārņojums Baltijas jūrā', 5.
  • Referāts 'Piesārņojums Baltijas jūrā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Rīgas līcis gadiem ilgi tika uzskatīts par ļoti piesārņotu Baltijas jūras rajonu. Pārliecinošs arguments tam, ka jūra kļūst tīrāka vai, speciālistu valodā runājot, jūras vides stāvoklis uzlabojas, ir Rīgas līča izņemšana no Baltijas jūras vides aizsardzības komisijas (Helsinku komisijas jeb HELCOM) vides krasta punktu saraksta 2000. gadā.
To veica, pamatojoties uz visaptverošu un kompleksu Rīgas līča vides stāvokļa novērtējumu, kurā bez esošās situācijas izpētes tika veikta arī detalizēta dažādu vides parametru izmaiņu analīze pēdējo desmit gadu laikā.
Minētie pētījumi liecina, ka pēdējo desmit gadu laikā būtiski samazinājies Rīgas līča sateces baseina upēs iepludināto netīrīto notekūdeņu daudzums, līdz ar to 90. gadu otrajā pusē ir mazinājusies arī biogēno (aļģu barības vielu) elementu – slāpekļa un fosfora – slodze uz līci. Līdz ar to pēc vairākiem nozīmīgiem vides parametriem ir vērojama stabila vides kvalitātes uzlabošanās.
Bet tik un tā Rīgas līča, kā arī visas
Baltijas jūras eitrofikācija – ūdenstilpju
bioloģiskās produktivitātes paplašināšanas
joprojām ir mūsu rūpju rokā.
Valsts līmenī jāturpina notekūdeņu attīrīšanas uzlabošana un jāsamazina piesārņojošo vielu ieplūde arī no nelieliem izkliedētajiem t.s. difūzajiem piesārņojuma avotiem.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants