Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Beberu parks', 1.
  • Referāts 'Beberu parks', 2.
  • Referāts 'Beberu parks', 3.
  • Referāts 'Beberu parks', 4.
  • Referāts 'Beberu parks', 5.
  • Referāts 'Beberu parks', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Dabas parks „Beberbeķi” izveidots 1977. gadā, lai saglabātu ainavu, ko veido kāpas un priežu meži, nodrošinātu aizsargājamo biotopu aizsardzību un teritorijas piemērotību iedzīvotāju atpūtai un izglītošanai. Tā pašreizējo statusu nosaka Latvijas Republikas Ministru kabineta 1999. gada 9. martā pieņmtie noteikumi „Par dabas parkiem”. Parks atrodas Rīgas rajona Babītes pagastā. Tā platība 302 ha.
Parka centrālo daļu aizņem ar silu un mētrāju apaugušas kāpas. Parka dienvidrietumu daļā ir Brberbeķu dzirnavezers. Tā platība 10,3 ha, vidējais dziļums 1.7 m, lielākais dziļums 3.5 m. Tas izstiepts austrumu – rietumu virzienā. 1972.gadā iztīrīts un padziļināts. Parka austrumu daļā atrodas mākslīga ūdenskrātuve. Beberbeķu dabas parks atrodas Rīgas pilsētas zaļajā zonā, tajā, it īpaši vasarās, ir ļoti liels apmeklētāju pieplūdums. Līdz ar to pārmērīgā antropogēnā slodze izraisa meža un tā veģetācijas degradāciju.
Dabas parks “Beberbeķi” atrodas Rīgas rajona Babītes pagastā un aizņem gandrīz 2% no kopējās pagasta teritorijas.
Teritorijas dienvidaustrumu robeža sakrīt ar Rīgas pilsētas administratīvo robežu (skat. 1. attēlu). Teritorijas ZA daļu norobežo Rīgas – Tukuma dzelzceļa līnija, DR daļu – Rīgas apvedceļš (A 5), parku šķērso arī Rīgas – Jūrmalas autoceļš .Dabas parks atrodas Piejūras zemienes ģeobotāniskajā rajona 9. mikrorajonā. Tas atrodas arī Rīgas valsts virsmežniecības Babītes mežniecības teritorijā pēc Valsts Meža dienesta iedalījuma un Rīgas pilsētas Tīreļu mežniecības teritorijā pēc Rīgas pilsētas iedalījuma. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants