Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Stundas konspekts dabas zinībās 1.klasei. Tēma "Vielas"', 1.
  • Konspekts 'Stundas konspekts dabas zinībās 1.klasei. Tēma "Vielas"', 2.
  • Konspekts 'Stundas konspekts dabas zinībās 1.klasei. Tēma "Vielas"', 3.
  • Konspekts 'Stundas konspekts dabas zinībās 1.klasei. Tēma "Vielas"', 4.
  • Konspekts 'Stundas konspekts dabas zinībās 1.klasei. Tēma "Vielas"', 5.
  • Konspekts 'Stundas konspekts dabas zinībās 1.klasei. Tēma "Vielas"', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Stunda: Dabas zinības
Temats: Vielas
Datums: 22.02.2008.
Klase: 1.a klase
Skolēnu skaits:
Stundas ilgums: 80 minūtes
Metodes: Izskaidrojoši ilustratīvā
Stundas mērķis: Iepazīstināt skolēnus ar jēdzienu vielas un ar vielu pazīmēm.
Uzdevumi:
1. Mācīt atšķirt vielas pēc to pazīmēm: krāsu, smaržu, garšu , agregātstāvokli;
2.Attīstīt prasmi uzdot jautājumus;
3.Mācīt rīkoties ar vielām uzmanīgi.
Izmantojamie resursi: Miltu, sāls, cukura, sodas un kartupeļu cietes pakas, citronskābes, vaniļas cukura, kanēļa paciņas, eļļas, etiķa un ūdens pudeles, trīs caurspīdīgas glāzītes ar cukuru, sāli un vaniļas cukuru, trīs sērkociņu kastītes, kurās ir kanēlis, vaniļas cukurs un pipari, divas caurspīdīgas glāzītes ar miltiem un kartupeļu cieti.
Stundas gaita.

(Skolotājai jau starpbrīdī uz galda salikti- milti, sāls, cukurs, soda, kartupeļu ciete, citronskābe, vaniļas cukurs, kanēlis, eļļa, etiķis, ūdens. Ja bērni šīs vielas pamana, skolotāja ļauj apskatīt to iepakojumus.)
Skolotāja: Labdien!
Bērni: Labdien!
Skolotāja: Lūdzu, sēdieties! (Skolēni apsēstās. Skolotāja paņem rokās eļļas pudeli.)
Skolotāja: Kas tas tāds ir?
Bērni: Eļļa! (Skolotāja uz tāfeles uzraksta eļļa. Paņem rokās sāli.)
Skolotāja: Un kas tas tāds?
Bērni: Sāls! (Skolotāja uzraksta zem eļļa- sāls. Paņem rokās cukuru.)
Skolotāja: Un kas ir šis?
Bērni: Cukurs! (Skolotāja uzraksta cukurs. Paņem citronskābi.)
Skolotāja: Kas tas tāds?
Bērni: Citronskābe! (Skolotāja uzraksta citronskābe. Paņem rokās etiķi.)
Skolotāja: Kas tas tāds?
Bērni: Etiķis! (Skolotāja uzraksta etiķis. Paņem rokās kartupeļu cieti.)
Skolotāja: Un kas tas tāds?
Bērni: Kartupeļu ciete! (Skolotāja uzraksta kartupeļu ciete.)
Skolotāja: Kurš zina, kā šos visus varētu nosaukt kopā? …

Autora komentārsAtvērt
Atlants