Vērtējums:
Publicēts: 09.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Demokrātijas modeļi', 1.
  • Konspekts 'Demokrātijas modeļi', 2.
  • Konspekts 'Demokrātijas modeļi', 3.
  • Konspekts 'Demokrātijas modeļi', 4.
Darba fragmentsAizvērt

. Raksturojiet demokrātiskā korporatīvisma īpatnības salīdzinājuma ar klasiskiem priekšstatiem par demokrātiju.
Viens no klasiskās demokrātijas kritērijiem ir tāds, ka indivīdiem jādod iespēja būt līdzvērtīgiem savā starpā, kā arī, lai tiem būtu vienlīdzīgas iespējas gan izteikt atbalstu, gan noraidījumu kāda lēmuma pieņemšanā. Salīdzinot ar korporatīvo demokrātiju, šis faktors īpaši neatšķiras, šeit būtiskāka ir sava pārstāvētā apvienība un tās intereses.
Demokrātiskais korporatīvisms vispār kopumā tiek balstīts uz apvienību un organizāciju kopīgu lēmumu pieņemšanu. Šādās organizācijās vadošie līderi ir tie, kas nosaka lēmumu pieņemšanas procesu, savukārt, pārējiem biedriem ir jāatbalsta savas organizācijas lēmumi.
Klasiskajai demokrātijai ir vairākas īpatnības, kas savā būtībā ir ļoti līdzīgas korporatīvisma pārstāvētajām, taču tajā pašā laikā tās atšķiras ar atsevišķām niansēm.

Par demokrātiskas valsts vienu no galvenajiem pamatprincipiem tiek uzskatītas vēlēšanas. Politiskajām partijām ir jāpārvar konkrēta procentuāla barjera, kas ir valsts likumdošanā noteikta. Savukārt demokrātiskajam korporatīvismam ir raksturīgs iedzīvotāju dalījums dažādās grupās, kā rezultātā katrai izveidotajai apvienībai ir iespēja virzīt savus pārstāvjus valdībā ar vēlēšanu palīdzību.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants