Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 1.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 2.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 3.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 4.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 5.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 6.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 7.
  • Referāts 'Muzikālo darbu autortiesības', 8.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.nodaļa.  Īsi par autortiesībām    4
2.nodaļa.  Muzikālo darbu aizsardzība    5
  Secinājumi    7
  Izmantotā literatūra    8
Darba fragmentsAizvērt

Autortiesības ir tā lieta, kura ikdienā ļoti reti tiek ievērota, jo bieži vien mums nākas pārkāpt otras personas intelektuālā īpašuma tiesības uz savu radīto darbu. „Ar jēdzienu intelektuālais īpašums parasti apzīmē dažādus nemateriālus labumus, zināšanas, pieredzi un citus līdzīgus objektus, kurus raksturo to nemateriālā daba un fakts, ka tos var izteikt un novērtēt naudā vai citos mantiska rakstura ekvivalentos.” [5.] Tātad tiem ir kāda vērtība un autori vēlas par tiem saņemt arī kādu labumu gan par patērēto laiku, gan par ieguldītajiem līdzekļiem.
Muzikālo darbu autortiesības ikdienā tiek pārkāptas visbiežāk, tāpēc es izvēlējos apskatīt kāda ir tieši muzikālo darbu varbūtība tikt viltotiem vai arī autoram negūt autoratlīdzību, kā arī to, kas aizstāv mūziķu intereses un kādā veidā tas tiek darīts.
Darbā ir divas nodaļas- īsi par autortiesībām un muzikālo darbu aizsardzība. Pirmajā nodaļā tiek apskatīts vispārējs ieskats autortiesību pamatjēdzienos, lai labāk varētu izprast, kas tad īsti ietilpst tajā un arī to, uz kādiem darbiem autortiesību likums attiecas. Otrajā nodaļā ir aprakstīts ko nozīmē muzikāli darbi un kāpēc to aizsardzību ir tik grūti veikt, kā arī kādas metodes tiek izmantotas, lai iegādātos nelegāli šos darbus un, protams, ko dara autoru pārstāvētās organizācijas.…

Atlants