Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Tradīcijas', 1.
  • Konspekts 'Tradīcijas', 2.
  • Konspekts 'Tradīcijas', 3.
  • Konspekts 'Tradīcijas', 4.
  • Konspekts 'Tradīcijas', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Juris Alunāns reiz teicis: "Nebūtu latvieši aizkavēti savā attīstībā, viņi būtu pie Baltijas tas pats, kas pie Vidusjūras senie grieķi "
Latviešiem kā senas kultūras tautai bija izkoptas sadzīves formas, kuru savdabīgais latviskums viņus atšķīra no citām nācijām. Latviešiem bija arī gadu simtos pārbaudītas tradīcijas, kas pavadīja viņus visā dzīvē. Tagad tām daudz piejaukušies sveši elementi, daudz kas gājis mazumā vai pat zudis. Kas gan palicis mūsu tautas tradīcijās un sevišķi godos no senās bagātības?
Godi un tradīcijas ir tautas kultūras sastāvdaļa, kas nodrošina tai nepazušanu citās tautās, jo dzīvotspējīgas ir tikai tās tautas, kas ciena un godā savu senču tikumus un paražas, viņu dzīvesgudrību un atziņas.Gadskartu svinības.

Šo svētku tradīcijas saistās ar Saules spēka stiprināšanu, auglības vairošanu, aizsargāšanos pret dažādiem ļaunajiem gariem. Katriem svētkiem ir savi raksturīgie ēdieni, kas piemēroti attiecīgajam gada­laikam. Olas vāra Lieldienās, jo šai laikā vistas vislabāk dēj, bet Jāņos sien sieru, jo šai laikā govis dod daudz piena. Rudens un ziemas saulgriežos, kad visa ir diezgan, netrūkst arī šiem svētkiem piemērotu ēdienu un dzērienu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants