Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.08.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Socioloģiskā tiesību izpratnes tradīcija', 1.
  • Eseja 'Socioloģiskā tiesību izpratnes tradīcija', 2.
  • Eseja 'Socioloģiskā tiesību izpratnes tradīcija', 3.
  • Eseja 'Socioloģiskā tiesību izpratnes tradīcija', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Socioloģiskā tiesības izpratnes veidošanās
“…Faktiski zinātniskā socioloģija un tiesības socioloģiskā izpratne ir veidojušās vienlaikus, pie kam socioloģija kā zinātne savas rašanās periodā ir atsaukusies uz tiesībzinātni, tiesību vispār – kā empīrisko un metodoloģisko bāzi. Viens no teorētiskās socioloģijas pamatlicējiem vācu zinātnieks Ferdinands Tennis sava klasiskā darba „Kopība un sabiedrība” galvenās idejas par divām cilvēku kopdzīves organizācijas formām pamato ar dabiskās tiesības jeb tiesības vispār pārempīrisko un empīrisko pastāvēšanu…”1.
Tātad, var secināt, ka tiesības socioloģija un socioloģija kā zinātne būtībā radās vienlaikus. Ir tāpat jāatzīmē, ka socioloģijas veidošanās lielākā vai mazākā mērā pamatojās uz tiesību zinātnes pamatnostādnēm.
Ir jāsecina arī tas, ka Ferdinands Tennis ir viens no socioloģijas pamatlicējiem, kura idejas ir visas vācu socioloģijas skolas dibināšanas pamatā. Pēc viņa domām, sabiedrība veidojas pēc „grupas līguma” principa, kas mākslīgi sasaista indivīdus un regulē to kopīgo eksistenci.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants