Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 1.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 2.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 3.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 4.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 5.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 6.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 7.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 8.
  • Referāts 'Tālo Austrumu ekonomiskā rajona saimniecība un iedzīvotāji', 9.
Darba fragmentsAizvērt

Tālo Austrumu rajonā dzīvo apmēram 7,6mlj iedzīvotāju, no tiem 76% ir pilsētu iedzīvotāji. Lielākās pilsētas ir Habarovska, Vladivostoka, Blagoveščenska, Komsamoļska pie Amūras, Jakutska un Madagana.
Šis ir visretāk apdzīvotais Krievijas rajons. Tā teritorija aizņem 36,4% no visas Krievijas platības, tad salīdzinoši iedzīvotāju skaits ir tikai 4,6 % no vis iedzīvotāju skaita. Vidējais iedzīvotāju blīvums ir 1,1 cilv. uz kv.km. Rajona teritorijā iedzīvotāju blīvums ir ļoti dažāds un nevienmērīgs, līdz ar to visblīvāk apdzīvotajās daļās tas var būt pat līdz 12,1 cilv. uz kv.km – Primorskas novadā. Diezgan blīvi apdzīvota ir arī Sahalīnas dienvidu daļa. Tai pašā laikā Sahas republika, Magadanas un Kamčatkas apgabalos iedzīvotāju blīvums ir 0,3 – 0,8 cilv. uz kv.km.
Iedzīvotāji izceļas ar ļoti raibu nacionālo sastāvu. Lielākā daļa iedzīvotāju ,protams, ir krievi. Tāpat šo teritoriju apdzīvo arī ukraiņi, tatāri, ebreji, korejieši, baltkrievi, armēņi un ķīnieši, kā arī dažādu nacionalitāšu pamatiedzīvotāji – korjaki, evenki, aleuti, čukči, eskimosi, itelmani.
Laikā kad sākās šīs teritorijas aktīva apgūšana un industrializācija, turklāt vēl pievienojās nepārdomāta nacionālā politika, kas kopumā radīja lielas demogrāfiskas problēmas. Izmainoties ierastajai un dabiskajai dzīves videi daudzas pamatiedzīvotāju tautas bija uz izmiršanas sliekšņa un mūsdienās sadarbojoties arī ar ārzemju partneriem tiek veidoti speciāli projekti, kas radītu šīm tautām labvēlīgus sociālos apstākļus normālai dzīvei, kā arī tradīciju turpināšanai.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants