Vērtējums:
Publicēts: 16.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 1.
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 2.
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 3.
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 4.
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 5.
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 6.
  • Konspekts 'Staptautisko organizāciju loma un nozīme', 7.
Darba fragmentsAizvērt

IOM
Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM) ir galvenā starpvaldību humanitāra nepolitiska organizācija, kas darbojas migrācijas jomā.
Organizācijas darbības mērķis ir sakārtotas migrācijas kustības plūsmu nodrošināšana visā pasaulē un pārceļotāju apmešanās un integrācijas atvieglošana uzņēmējvalstu ekonomiskajā un sociālajā struktūrā; valstu un starptautisko organizāciju, valstisko un nevalstisko organizāciju sadarbības veicināšana migrācijas jautājumu izpētei un konsultācijām ne tikai par migrācijas procesu, bet arī par pārceļotāju kā atsevišķu cilvēku specifisko situāciju un vajadzībām.
Starptautiskā Migrācijas organizācija tika nodibināta 1951.gadā. Tā ir starpvalstu valdību struktūra, kura sastāv no 118 dalībvalstīm un 24 novērotājvalstīm. IOM ir vairāk kā 290 biroju visā pasaulē, kuros strādā ap 5000 darbinieku.
Centrālais organizācijas birojs atrodas Ženēvā, bet otrs galvenais birojs Manilā, Filipīnās. Latvija vispirms parakstīja novērotāja līgumu 1994.g un 1999. gadā iestājās kā pilntiesīga dalībvalsts.
IOM darbojas četrās migrācijas koordinēšanas jomās:
Migrācija un attīstība ;
Migrācijas veicināšana;
Migrācijas regulēšana;
Piespiedu migrācija.
Pasaulē nav nevienas valstis, kas nebūtu pakļauta starptautiskās migrācijas straumēm. Ikviena valsts ir vai nu izcelsmes, tranzīta, mērķa valsts vai visas trīs vienlaicīgi.

Autora komentārsAtvērt
Atlants