Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 1.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 2.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 3.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 4.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 5.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 6.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 7.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 8.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 9.
  • Referāts 'Referāts par Tautas partiju', 10.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  IEVADS    3
2.  POLITISKĀS PARTIJAS    4
2.1.  POLITISKĀS SISTĒMAS    5
3.  TAUTAS PARTIJA    6
4.  TAUTAS PARTIJA VALKĀ    8
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    10
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    11
Darba fragmentsAizvērt

Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka partijas aizstāv tikai savas intereses, tomēr tā tas nav.Partijām nav jābūt milzīgām organizācijām , bet tām ir nepieciešams noteikts daudzums dalībnieku, kurus vieno zināmi mērķi un ideāli . Kopīgie partiju biedru uzskati ļauj partijām ne vien pastāvēt kā relatīvi vienotam organismam, bet arī izstrādāt saskanīgus priekšlikumus, kas vērsti uz izvirzīto mērķu sasniegšanu . Ideoloģija palīdz partijām piesaistīt jaunus biedrus, kuri cenšās panākt kādu noteiktu pasākumu īstenošanu, piemēram rūpēties par vides sakārtotību. Un šie pasākumi ir būtiski, jo iesaista arī citus, kam tas ir svarīgi. Politiskā partija ir saikne starp pilsoņiem un valsti un galvenā veidotāja, saglabātāja valdībām.
Vairāk nekā pirms pusgadsimta E. Šatšneiders (1892-1971) atzina, ka mūsdienu demokrātiju nav iespējams saglābāt bez politiskajām partijām. Politiskajām partijām ir centrālā vieta mūsdienu koncepcijās par demokrātisku procesu .Partijas radās Eiropā kur par partijām nosauca cilvēku grupējumus, kas pauda vienotus principus un bija apvienojušās, lai nodrošinātu nacionālās intereses.
Sākotnēji partijas varēja veidot tikai politiski un ekonomiski priviliģētas grupas kā piemēram vēlēšanās varēja piedalīties tikai dažas sabiedrības kārtas.Taču partiju loma īpaši pieauga līdz ar tautas iesaistīšanos pārvaldē. Mūsdienās politiskās partijas ieņem galveno vietu valsts politiskajā norisē, jo tās veic atšķirīgus uzdevumus no citām organizācijām.
Lai taptu partija, svarīga loma ir deputātu grupai, kas satur viena politiskā virziena pārstāvjus parlamentā.Tāpat liela loma ir vēlēšanu komitejām, kuras aptver vēlēšnau apgabalus un popularizē vēlamos kandidātus.Partijām ir jāpilda daudz svarīgu funkciju, kas nodrošinātu politiskās sistēmas darbību.Viena no svarīgākajām funkcijām ir politiskās varas iegūšana, noturēšana, organizēšana un realizēšana noteikta politiskā režīma apstākļos.Sociālās integrācijas funkcija veicina cilvēku iekļaušanos politiskajā sistēmā.Politiskās rekrutēšanās funkcija veic noteiktu personu vai grupu darbības veicināšanu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants