Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.02.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Kas ir ģeogrāfija. Ričards Hartšorns', 1.
  • Referāts 'Kas ir ģeogrāfija. Ričards Hartšorns', 2.
  • Referāts 'Kas ir ģeogrāfija. Ričards Hartšorns', 3.
  • Referāts 'Kas ir ģeogrāfija. Ričards Hartšorns', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Praksē un teorijā, svarīgi ir izzināt reģionus, paralēli attīstot dažādus sistemātiskās ģeogrāfijas veidus. Runājot par studentiem, studenti, kas izvēlējušies reģionālo ģeogrāfiju, arvien vairāk iedziļinās sistemātiskajā ģeogrāfijā, savukārt tie, kas studē sistemātisko ģeogrāfiju, izjūt reģionālās ģeogrāfijas nepieciešamību un tās veidoto skatu uz lietām.
Amerikas ģeogrāfu asociācija un autos izsaka cerību, ka nākotnē tiks veidota lielāka sapratne par ģeogrāfijas problēmām un tiks uzlabotas metodes un pasauli sagaida jauni atklājumi.
Manuprāt, raksts man sniedza daudz jauna, ļāva uz ģeogrāfijas problēmām paskatīties no savādāka, daudz zinātniskāka un tajā pašā laikā filozofiskāka skatu punkta. Nebiju aizdomājusies, ka mūsdienās zinātnes nozarēm ir tik daudz grūti risināmu jautājumu. Aizdomājos arī par to, kā ģeogrāfiju mācos es, ko es pati saistu ar sistemātiku un ko ar reģionālo ģeogrāfiju. Uzzināju ģeogrāfijas mērķi – telpas izpēte un tās sistematizēšana. Pēc raksta izlasīšanas skaidrāk skatos uz ģeogrāfijas pētniecības metodēm. Interesanti bija, ka ģeogrāfi ir ļoti cieši saistīti ar vēsturniekiem, pārdomājot to, nākas secināt, ka vēsturiskā attīstība ģeogrāfiem un vēsturniekiem ir gājusi roku rokā un bieži vien abas nozares pārstāvējis viens cilvēks, kā arī zinātniskais fons ir līdzīgs. Raksts māca skatīties uz reģioniem un ar tiem saistītajiem fenomeniem, kā arī to, ka sistemātika bez reģionālās ģeogrāfijas un otrādi nebūtu tik tālu attīstījusies – tātad tā viena otru papildina.

Autora komentārsAtvērt
Atlants