Vērtējums:
Publicēts: 23.09.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Komandas un grupas', 1.
  • Konspekts 'Komandas un grupas', 2.
  • Konspekts 'Komandas un grupas', 3.
  • Konspekts 'Komandas un grupas', 4.
  • Konspekts 'Komandas un grupas', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1.Grupa - cilvēku kopums, kas ir skaitliski ierobežots pēc kādas noteiktas pazīmes no sociālā veseluma. Vismazākā grupa ir ģimene ar diviem cilvēkiem (sievs, vīrs vai māte, meita). Grupu var definēt kā samērā stabilu sociālu veidojumu, apvienošanās formu, kas rodas pamatojoties uz kopīgiem mērķiem, darbības motīviem, grupas apziņu.
Piemēram, tūristu grupas, kuru kopīgais mērķis ir iepazīties ar kādu no pasaules valstīm, izzināt to un iegūt pēc iespējas vairāk spilgtu iespaidu.
Vēl viens piemērs – grupa “Prāta vētra”, kuras mērķis ir izpildīt savas dziesmas, spēlējot uz dažādiem mūzikas instrumentiem, dziedot dažādās tonalitatēs. Svarīgi, lai arī grupai būtu kopīgas intereses, šajā gadījumā, vēlme uzstāties lielas auditorijas priekšā, darot darbu, kas vienā ziņā ir kā naudas pelnīšanas līdzeklis, gan arī tāds, kas patīk.

Grupas veidošanās nosacījumi:
1.lai operatīvāk pieņemtu lēmumus, realizējot mērķus efektīvāk un rezultatīvāk, nekā tas būtu iespējams, darbojoties pa vienam;
2.laika faktors – darbojoties grupā tiek ieekonomēts laiks;
3.riska faktora samazināšana – grupas darbā var nepieļaut tik daudz kļūdas, cik tās var pieļaut darbojoties vienatnē.
4.lai apmierinātu savas vajadzības pēc saskarsmes, pēc cilvēciskiem kontaktiem, pēc piederības.

Katrai grupai ir jābūt kopīgam mērķis, vajadzībām, kopīgam darbības subjektam. Tādēļ šis mērķis ir atkarīgs no tā, ar ko šī grupa nodarbojas. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants