Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 1.
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 2.
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 3.
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 4.
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 5.
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 6.
  • Referāts 'Viļņa un tās apkārtne', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Viļņa un Viļņas apkārtne
Teritoriālais raksturojums. Viļņas apkārtne jeb apskritis sastāv no 7 apriņķiem, kuru centrālajā daļā ir Lietuvas galvaspilsēta Viļņa. Apriņķi: Ukmerģes, Širvintu, Elektrēnu, Traķu, Salčininku, Svenčones un Viļņas apriņķis (tā kā Latvijā tas būtu - rajons sastāv no pagastiem, tā Lietuvā apskritis sastāv no apriņķiem). Lielākās pilsētas Viļņas apskritī (kopā 16) ir Viļņa, Ukmerģe, Elektrēni, Lentvare un Grigišķe. Viļņas apskritis ietilpst 2 novados – dienvidu daļa Dzūkijas novadā un ziemeļaustrumu daļa Aukštaitijas novadā. Teritorijas platība ir 14,9% no kopējās valsts platības (Vikipēdija 2008a, ER).
Dabas resursi
Reljefs. Viļņas apskritis izvietots vairākās augstienēs – dienvidaustrumu daļā Medininu augstiene, kur atrodas arī augstākās virsotnes Lietuvā - Kropine un Jozapine; ziemeļaustrumu daļā atrodas Švenčones augstiene un centrālajā daļā Augštaitijas augstiene. Medininu augstienē ir arī kalnu slēpošanas trase Liepkalnis (Slalom 2008, ER). Galējie ziemeļrietumi ietilpst plašajā Viduslietuvas zemienē (SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta 2000).
Ūdens. Upe Nere (izteka Baltkrievijā, otra garākā upe Lietuvā, tek cauri Viļņai, Kauņai) – tās krastos līdz šodienai ir saglabājušies ievērojams skaits apbedījuma vietu, kapu kalnu, svēto ozolu biržu, kā arī svēto dižakmeņu, ar ko iegūst pagānu pasaules redzējumā nozīmīgu vietu (Vikipedija 2008b). …

Autora komentārsAtvērt
Atlants