Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Romantisms Aspazijas daiļradē', 1.
  • Referāts 'Romantisms Aspazijas daiļradē', 2.
  • Referāts 'Romantisms Aspazijas daiļradē', 3.
  • Referāts 'Romantisms Aspazijas daiļradē', 4.
  • Referāts 'Romantisms Aspazijas daiļradē', 5.
Darba fragmentsAizvērt

• Dzirkstīte- jau vārdā ir saredzama simbolika- noteikti lielāks maigums nekā Gunai, viņa nav tik kvēlojoša un ir jaušama dzirkste, dzīvība. Viņa tiek parādīta kā Gunas pēctece- tā, kas turpinās Gunas iesākto ceļu, bet mazliet savādāk, ar kaut ko jaunu, ar maigumuar bēnišķibu un mierīgāku pieeju. Šķiet, ka Dzirkstītes liktenī nav jaušama tāda nolemtība, kāda bija jaušama Gunas liktenī.
Simbolisma klātbūtne, Aspazijas skatījums, kas vērsts uz cilvēka iekšējās pasaules un ārējās pasaules konfliktiem rada lasītājam nepārspējamu iespaidu un noteikti neatstāj vienaldzīgu. Ir jābūt tik daudzveidīgai sievietei, lai attēlotu tik neparastus un pretrunīgus raksturus. Dzīves pieredze un tās vērojumi ļauj autorei veidot tik spēcīgas un vienlaikus taruslas būtnes, tik maigas un vienlaikus raupjas personības, tik rāmus un vienlaikus kaislīgus tēlus, ko mēs, cilvēki, saucam par sievietēm.
Un piekritīsiet, ka nav nekā neizprotamāka par sievietes domām, jūtām, darbībām un dzīves ceļa un likteņa līkločiem, kuros bieži vien veidojas seriāliem līdzīgi sižeti. Taču tas nav seriāls- tā ir sievietes ikdiena, kurā viņai savas dzīves laikā ir jāpārvar vairāki līmeņi- sākot ar sevis un savas personības veidošanu un bedzot ar mīlestību. Tieši šādus līmeņus un dzīves ceļus lasītājiem parāda Aspazija.

Autora komentārsAtvērt
Atlants