Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Motivēšana un tās nozīme uzņēmuma vadībā', 1.
  • Referāts 'Motivēšana un tās nozīme uzņēmuma vadībā', 2.
  • Referāts 'Motivēšana un tās nozīme uzņēmuma vadībā', 3.
  • Referāts 'Motivēšana un tās nozīme uzņēmuma vadībā', 4.
  • Referāts 'Motivēšana un tās nozīme uzņēmuma vadībā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Ričards Stīrs (R.Steers) apgalvo, ka motivācija ir cilvēku psiholoģiskais raksturojums, kas mudina cilvēku veikt konkrētu darbību, pildīt uzdevumu. Motivēšana ir menedžmenta process cilvēku ietekmēšanā, kurš balstās uz zināšanām par to, “kas uztur cilvēkus pie dzīvības”. (28;442)
Menedžments ir darbību komplekss, ieskaitot plānošanu, organizēšanu, motivēšanu un kontroli, kas ir vērsts uz organizācijas darbinieku, finansu, materiālu un informācijas resursu pilnīgāku izmantošanu, lai organizācijas mērķus sasniegtu ar augstāku efektivitāti. (7;15.) Motivācija, savukārt, ir darbinieka apzināta ieinteresētība veikt noteiktu darbību. (6;188) Uzskatu, ka darbinieks pats nav motivēts darbam. Lai viņu ieinteresētu pildīt uzdevumu, ir vajadzīgs ierosmju komplekss, ar kura palīdzību vadītājs panāk maksimālu darbinieka atdevi darbam.
Piekrītu I.Forandam, kurš definē motivāciju kā dinamisku procesu, kas, izmantojot psiholoģiskās, sociālās, ekonomiskās un tiesiskās metodes un līdzekļus, sekmē indivīda un uzņēmuma izvirzīto mērķu sasniegšanu. (3;23) Līdzīgi par šo tēmu runā arī autori V.Praude un J.Beļčikovs. Viņi uzskata, ka motivēšana ir darbinieku stimulēšana izvēlēties kādu no rīcības alternatīvām, lai sasniegtu organizācijas un personīgos mērķus.(7;282) …

Autora komentārsAtvērt
Atlants