Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.06.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Demokrātijas viļņi un to cēloņi', 1.
  • Konspekts 'Demokrātijas viļņi un to cēloņi', 2.
  • Konspekts 'Demokrātijas viļņi un to cēloņi', 3.
  • Konspekts 'Demokrātijas viļņi un to cēloņi', 4.
  • Konspekts 'Demokrātijas viļņi un to cēloņi', 5.
Darba fragmentsAizvērt


Mūsdein ir ļoti populāras politiskās sistēmas ar demokrātijas iezīmēm, dažādos pasaules rajonos cilšu vadoņi bija ievēlēti gadsimtiem un dažādās vietās politiskās demokrātiskās institūcija pastāvēja ilgu laiku ciemata līmenī. Grieķu un Romānu demokrātija paredzēja, ka sievietes, vērgi un cilvēki no citiem polisiem nepiedalās politiskajā dzīvē.
Mūsdienu damokrātija, protams, nav līdzīga cietamata, cilšu vai pilsēta-valsts demokrātijai. Tā ir nacija-valsts demokrātija. Šis demokrātijas parādīšanas asociējas ar nacija-valsts demokrātiskā modeļa attīstību. Demokrātija parādījās Rietumos 17. gadsimtā. Demokrātijas ideja un kustības bija ļoti svarīgas, bet, tomēr, ne vissvarīgākās Anglijas Revolūcijas idejas. 1638. gadā parādījās pirmā rakstīta demokrātijas ideju konstitūcija. Tā parādījās Konnektikutā. Jau 1660. gadā Amerikā un Lielbritānijā attīstījas idejas par vairāk reprezentatīvo valdības tipu.
1990. gados demokrātiskās institūcijas jau pastāvēja gandrīz visās pasaules valstīs. 20. gadsimtā demokrātijas idejas kļuva ļoti populāras un, tāpēc šo laika posmu nosauca par demokrātizācijas vilni. Istenībā pastāvēja 3 demokrātijas vilni.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants