Vērtējums:
Publicēts: 11.08.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Ričards Brensons', 1.
  • Referāts 'Ričards Brensons', 2.
  • Referāts 'Ričards Brensons', 3.
  • Referāts 'Ričards Brensons', 4.
  • Referāts 'Ričards Brensons', 5.
  • Referāts 'Ričards Brensons', 6.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  BĒRNĪBA UN SKOLAS GADI    4
2.  UZŅĒMĒJDARBĪBA    4
3.  PERSONĪGĀ DZĪVE    5
4.  PAMĀCĪBAS UN PADOMI NO RIČARDA BRENSONA    5
5.  GINESA REKORDI    6
  IZMANTOTIE INFORMĀCIJAS AVOTI    7
Darba fragmentsAizvērt

Pirmā reize, kad Brensons saskārās ar uzņēmējdarbību, bija 16 gadu vecumā, 1966.gadā izveidojot žurnālu „Student”. Žurnāls pašos pirmsākumos bija bezmaksas, visi ienākumi tika gūti no reklāmām, kas izvietotas žurnālā.
Kad žurnāls sāka nest zaudējumus, viņam radās jauna ideja un 1970. gadā viņš izveidoja pa pastu piegādātu mūzikas ierakstu sistēmu “Virgin mail order records”. Tā pat tika atvērts arī “Virgin Records” veikalu tīkls, kurā tika tirgoti mūzikas ieraksti.
1972. gadā Brensons kopā ar Niku Pauelu atvēra ierakstu studiju “Virgin records”. Pirmais mākslinieks, kurš ierakstīja savas dziesmas šajā studijā, bija Maiks Oldfīlds ar albumu “Tubular bells”. Albums nekavējoties guva lielus panākumus. Pēc Oldfīlda panākumiem, Brensons izmantoja iespēju un parakstīja līgumus ar daudziem citiem izpildītājiem, piemēram, “Rolling Stones”. Laika gaitā ierakstu studija kļuva par vienu no 6 labākajām ierakstu studijām pasaulē.
Brensona komercdarbība bija ļoti veiksmīga, 1980 gadā tika atvērta “The Voyager Group travel company” jeb ceļojumu aģentūra un 1984. gadā viņš dibināja arī “Virgin Atlantic Airways” lidsabiedrību.
Taču ne vienmēr bizness bija financiāli stabils. 1992. gadā Brensons pārdeva “Virgin records” ierakstu studiju, lai iegūtu vairāk naudas savas aviokompānijas uzturēšanai.

Autora komentārsAtvērt
Atlants