Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2002.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 1.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 2.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 3.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 4.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 5.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 6.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 7.
  • Referāts 'Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Neapšaubāmi, video ierakstīšanas lietošana kā alternatīva vai papildinājums audio ierakstīšanai tiek lietota arvien vairāk kvalitatīvajos pētījumos.
Video ierakstīšana kā palīgmetode kvalitatīvajos pētījumos var tikt uzskatīta kā apakšsekcija tādām plašākām zinātnēm vizuālā antropoloģija un vizuālā socioloģija. Šīs disciplīnas apraksta un pielieto daudz dažādus vizuālo mēdiju veidus, ieskaitot fotogrāfiju, antropoloģisko kino, un pat tādas tēmas kā komerciālā kino un sludinājumu, reklāmu analīzi. 1

Kādēļ – plusi un mīnusi.
Tad kādēļ video izmantošana kvalitatīvajos pētījumos ir kļuvusi tik populāra? Tāpēc, ka iegūtais videomateriāls ir unikāls papildinājums un avots izpētei. Attiecīgi analīze var tikt veikta daudz pilnīgāk nekā tas ir iespējams ar standarta novērojumiem. Ainas var attīt un vēlreiz noskatīties neskaitāmas reizes, kamēr novērotājs pārdomā novēroto, tādējādi samazinot iespēju novērotājam izveidot priekšlaicīgus slēdzienus un secinājumus. Videolente katru sekundi ieraksta 30 kadros. Tāpēc pētot lenti, detaļas var vieglāk pamanīt , kā arī sadalīt atbilstošajās kategorijās. Ar video var veikt daudzas lietas , ka nav iespējamas ar parasto novērošanu, piemēram, kamera ieraksta daudzas detaļas, kuras nevar pamanīt ar cilvēka aci, ieskaitot apslēptos agresīvos un sirsnīgos žestus. Jāuzsver arī, ka parastie novērojumi ir tendēti uzsvērt notikumus, kas parādās bieži, tā kā ir vairāk datu par tiem lai salīdzinātu, bet tai pat laikā video ierakstā atkārojumā var tikt novērtos un izpētīta pat nejaušs, rets notikums. 2…

Autora komentārsAtvērt
Atlants