Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 1.
  • Konspekts 'Konstitucionālās tiesības', 2.
Darba fragmentsAizvērt

1. Konsticionālo tiesību definīcija (jēdziens, reglamentācijas, objekts, priekšmets ). KT valsts pamatlikums ar augstāko juridisko spēku, kas nosaka attiecības starp indivīdu un valsti kā arī svarīgāko valsts institūciju izveidi pastāvēšanu likvidēšanu kā arī cilvēktiesības. KT nolēmums, priekšraksts noteikums forma. Ar KT saprot vienu vai vairākus tiesību aktus kas nosaka valsts uzbūves pamatprincipus un kam pieder augstākais juridiskais spēks.
2. Latvijas konstitucionālās tiesības. KT ir publisko tiesību pamatnozare. KT ir pamatā jebkuru tiesību radīšanai valstī. KT regulē cilvēka indivīda pilsoņa un sabiedriskas dzīves tiesiskos pamatus.
3. Konstitucionālo tiesību avoti. Tiesību avots ir forma, kurā norma ir ietverta. Tas ir normakts. ko izdot kompetentā valsts iestāde vai ko pieņēmusi tautas balsošanā. pastāv objektīvie un furidiskie tiesību avoti. KT jurididskie avoti ir konstitūcijas likumi starptautiskie līgumi, izpildvaras KT, pašvaldības normatīvie akti, tiesu precedenti. LR KT avoti ir: 1.Satversme, 2.Satversmes 81.panta kārtībā izdotie MK noteikumi, 3.Satversmes tiesas akti, 4.Pašvaldību saist. Noteikumi, 5.Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas, 6.Starp valstiskie līgumi
4. Konstitūcija. Latvijas Republikas Satversme.konstitūcija - Valsts Satversme, valsts pamatlikums, likumdošana, kas nosaka tās iekārtu, vēlēšanas sistēmu, likumdošanas, izpildvara un tiesu varas institūcijas un to darbības principus, pilsoņu galvenās tiesības. Satversme sastāv no 8 nodaļām (Visp.not., saeima., VPrez., MK., Likumdoš., Tiesas., Valsts kontr., cilv. Pamatties.) Nav preambulas. 1,2,3,4,6,77.p groza tautas nobalsošanā. Satversme pieņemta 15/02/1922 Latvijas Satv. kopsēdē. K darbojas kā tiesiskas sistēmas stabilizators un regulators.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants