Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Emocionālā inteliģence', 1.
  • Referāts 'Emocionālā inteliģence', 2.
  • Referāts 'Emocionālā inteliģence', 3.
  • Referāts 'Emocionālā inteliģence', 4.
  • Referāts 'Emocionālā inteliģence', 5.
  • Referāts 'Emocionālā inteliģence', 6.
Darba fragmentsAizvērt

4. Emocionālās inteliģences priekšrocība darbavietā un darba tirgū.
Ikviens izglītots cilvēks, kurš ieguvis augstāko izglītību var tikt uzskatīts par inteliģentu, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka šis cilvēks patiešām tāds ir, vismaz emocionālā līmenī tas nav nosakāms, Jebkurš ārēji inteliģents cilvēks var būt pilnīgs nepraša privātajā dzīvē vai savstarpējās attiecībās. Personīgi pazīstu cilvēku, kurš absolvējis prestižu augstskolu, ieguvis jurista izglītību, strādā labi atalgotu darbu savā izvēlētajā profesijā ,kurā ikdienā nākas risināt sarežģītas situācijas. Šim cilvēkam ir tādi paši izglītoti draugi, kuri pelna vēl labāk un ieņem ietekmīgākus amatus. Kopumā šis jurists sevi sauc par inteliģentu, jo arī ikdienā darbs prasa ģērbties uzvalkā, izskatīties solīdi, turklāt šim cilvēkam ir tiešām „gudra galva”. Tomēr šim inteliģentajam juristam ir milzīga ēnas puse, kas no malas raugoties daudziem pat nav zināma – no nedēļas 7 dienām vismaz 4 viņš iegriežas piemājas krodziņā, kur uzdzīvo līdz ievērojam reibuma stāvoklim, personīgajā dzīvē nav bijušas nevienas stabilas romantiskas attiecības, turklāt ar ģimenes locekļiem nemitīgi briest neizrunāti konflikti. Manuprāt, šis cilvēks ir ideāls piemērs tam, ka jebkurš cilvēks, kurs savā karjerā ir veiksmīgs pilnīgi un galīgi nenozīmē to, ka viņš patiešām ir inteliģents.
Emocionālā inteliģence spēj būtiski ietekmēt ikviena cilvēka sasniegumus darbā. Liela nozīme emocionālās inteliģences attīstīšanai ir savu sajūtu, uzvedības un komunikācijas analīzei. Tas izkopj spēju atšķirt savas emocijas, kontrolēt tās, paredzēt kā tās ietekmē savstarpējās attiecības ar citiem cilvēkiem. Šāda veidā iespējams iegūt izpratni par esošo situāciju, pozitīvi veicināt sarežģījumu atrisinājumu, kā arī veicināt pareizu lēmumu pieņemšanu.
Lai cilvēks gūtu panākumus darba tirgū nepieciešams, lai viņam piemistu gan emocionālā inteliģence, gan starppersonu inteliģence. Attīstīta emocionālā inteliģence cilvēkam ļauj prasmīgi organizēt savu darbu, risinājumus rast sarunu ceļā, prasmīgi nodibināt personīgās attiecības, adekvāti izvērtēt savstarpējās attiecības.

Autora komentārsAtvērt
Atlants