Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Otrais pasaules karš un tā sekas', 1.
  • Konspekts 'Otrais pasaules karš un tā sekas', 2.
  • Konspekts 'Otrais pasaules karš un tā sekas', 3.
  • Konspekts 'Otrais pasaules karš un tā sekas', 4.
  • Konspekts 'Otrais pasaules karš un tā sekas', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Kāpēc tā iznāca?
Hitlera, Staļina un Japānas ambiciozie plāni pasaules dalīšanā;
Nacionālisms un rasisms;
Tautu akla ticība saviem vadoņiem, panākta ar veiksmīgu propagandu;
Rietumvalstu egoisms un pasivitāte(nevēlas neko darīt, labāk gaidīt, kad kaut kas tiešām notiks)

Lai apturētu Vācijas ekspansiju , R lielvalstis piešķīra Polijai, Rumānijai un Grieķijai drošības garantijas. Rietumu valstis grib iesaistīt arī PSRS šajā drošības garantu politikā. PSRS grib uzspiest savu aizsardzību a valstīm, cerot paplašināt ietekmi.
Staļins spēlē dubultu spēli, skatās, ar ko izdevīgāk vienoties. Beigās vienojās ar Vāciju, ka sadalīs nīsto Poliju. Sarunas ar R valstīm tiek izgāztas.
1939.g. 23.gaugustā Molotovs un Ribentrops paraksta līgumu. Līgumam 2 daļas-publiskā-savstarpējais neuzbrukšanas līgums, 2.-slepenā-ietekmes sfēru sadale Eiropā.
1939.g.31.augustā pēc provokācijas Vācija iebrūk Polijas pierobežā. R valstis pieprasa pārtraukt agresiju, bet Vācija to nedara. Tai visas piesaka karu. Polija padodas(vājās armijas, tehnikas dēļ), tiek sadalīta starp PSRS un Vāciju.
Reālas palīdzības no R valstīm nav. Gar Francijas-Vācijas robežām iet nocietināta Mažino- Frīdriha līnija. Neviens uz šīs robežas neko nedarīju, nekaroja...pasivitāte. Tāpēc šī bezdarbība ieguvusi „sēdošā”, jeb „dīvainā” kara nosaukumu.
1939.g. novembrī PSRS uzspiež Somijai savu aizsardzību. Sākas Ziemas karš, jo somi pretojās. Izveido pierobežā sociālistisku valdību, paziņo, ka Somijā ir soc. revolūcija. Somi varonīgi cīnās, tomēr beigās padodas. Atdod 10% savas teritorijas un it kā paliek neatkarīgi.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants