Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.12.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Rainis. Bērnības un skolas gadi', 1.
  • Referāts 'Rainis. Bērnības un skolas gadi', 2.
  • Referāts 'Rainis. Bērnības un skolas gadi', 3.
  • Referāts 'Rainis. Bērnības un skolas gadi', 4.
  • Referāts 'Rainis. Bērnības un skolas gadi', 5.
  • Referāts 'Rainis. Bērnības un skolas gadi', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Izmantojot visas iespējas apmeklēt pilsētas bagātās bibliotēkas, tāpat muzejus un izstādes, dzejnieks apzināti veido sevi par tautas lietas aizstāvi. Šeit notiek dziļa dzejnieka idejiskā attīstība, viņa radošās personības veidošanās. Studijas Pēterburgas universitātē palīdzēja viņam kļūt par enciklopēdiski izglītotu personību, intelektuāli, visprogresīvāko uzskatu paudēju.
Šajā laikā viņš sacer vairākus desmitus dzejoļu, no kuriem, līdz ar ģimnāzijā uzskatītajiem, vēlāk izveidojas krājums „Rīta dziesmas”. Pēterburgā sākas Raiņa publicista darbība – ar starptautiskajiem apskatiem, „vēstulēm” par vietējās latviešu sabiedrības kultūras dzīvi jaundibinātajā „Dienas lapā”. Vasaras brīvlaikā dzejnieks apceļo Višķu pagastu, pierakstīdams kāzu apdziedāšanās dziesmas E. Voltera krājumam par Vitebskas guberņas latviešu etnogrāfijas problēmām. Kopā ar draugiem viņš sastāda tautas grāmatu krāšanas programmu, ko nopublicē „Dienas lapā”.
Raiņa studiju pēdējā posmā īpaša uzmanība tiek pievērsta satīriskajam dzejoļu krājumam „ar pozicionālu un demokrātisku virzienu” – „Mazajam Dunduriem” (1888), pie kura strādā kopā ar Stučku.
1888. gada maijā Rainis pabeidz universitāti un gatavojas darbam Lietuvā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants