Vērtējums:
Publicēts: 16.05.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Klasisko soļu apgūšana distanču slēpošanā', 1.
  • Konspekts 'Klasisko soļu apgūšana distanču slēpošanā', 2.
  • Konspekts 'Klasisko soļu apgūšana distanču slēpošanā', 3.
  • Konspekts 'Klasisko soļu apgūšana distanču slēpošanā', 4.
  • Konspekts 'Klasisko soļu apgūšana distanču slēpošanā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

2.2. Pārmaiņus četrsoļa mācīšana
Zviedru slēpošanas speciālists O.Rimfors atzīmē, ka pārmaiņus četrsoli sacensībās izmantoja jau šā gadsimta sākumā. Šo soli zviedri nosauc par diagonālo četrtaktu soli. Patlaban šo soli, pārvietojoties uz slēpēm, izmanto mazāk, galvenokārt, tikai pārgājienos pa dziļu sniegu.
Pārmaiņus četrsoļa tehnoloģijas mācīšanu sāk ar šādiem pārmaiņus divsoļa tehnikas mācīšanas sagatavojošajiem vingrinājumiem: izklupiens ar vienatbalsta slīdējumu, vienatbalsta slīdējums ar aizturētu vēziena kāju, pārmaiņus bezsolis, atgrūdiens ar pilnu pēdu, atgrūdiens ar kāju tehnikas pilnveidošana un pārmaiņus divsolis pilnā koordinācijā.
Visi minētie vingrinājumi pilnveido pārmaiņus divsoļa tehniku un tā atsevišķu kustību elementu, piemēram, iesēdiena, izklupiena, pārvēliena, vēziena, pareizu izpildi, kuri ir arī pārmaiņus četrsoļa izpildījumā.
Pārmaiņus četrsoļa kustību koordinācija ir samērā sarežģīta, salīdzinot ar pārmaiņus divsoli. Grūtības sagādā roku un kāju darbību saskaņošana Tādēļ K.Kops un I.Butins pārmaiņus četrsoļa mācīšanā iesaka izmantot imitācijas vingrinājumus uz vietas un kustībā labi noblietētā sniega laukumā. Šiem vingrinājumiem seko pārmaiņus četrsoļa izpildījums pilnā koordinācijā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants