Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.01.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Saprātīgs un taisnīgs jurista honorārs', 1.
  • Eseja 'Saprātīgs un taisnīgs jurista honorārs', 2.
  • Eseja 'Saprātīgs un taisnīgs jurista honorārs', 3.
  • Eseja 'Saprātīgs un taisnīgs jurista honorārs', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Pirmkārt, šādi elementi ir uzticība un pienākums ievērot konfidencialitāti. Uzticība paredz, ka advokāta darbība vērsta uz klienta tiesisko interešu aizstāvību ar likumā paredzētiem līdzekļiem un metodēm. Turklāt advokāts garantē, ka informācija, kuru klients viņam ir uzticējis, netiks izpausta, t.i., šādai informācijai ir visaugstākā konfidencialitātes pakāpe. Otrkārt, privāttiesiskā elementa raksturs ir arī advokāta atlīdzībai, par kuru advokāts vienojas ar klientu. Šo elementu akcentēšana sabiedrībā bieži vien traucē advokāta funkciju veikšanai. attiecībās starp advokātu un klientu atlīdzības jautājumos ievērojama nozīme ir profesijas prestižam un
nozīmei sabiedrībā. No vienas puses, advokātam jācenšas uzturēt tādu profesijas tēlu, kas garantēs cieņu, uzticību un pateicību šīs profesijas pārstāvjiem. No otras puses, arī jāatzīst, ka advokāta ieguldītās zināšanas, enerģija un uzticība klienta tiesiskajām interesēm ir atlīdzināmas, nodrošinot advokātam materiālo bāzi turpmākajai attīstībai, kam advokāta profesijā jānotiek nepārtraukti.
Ir jāsaprot, ka juristi (lai tie būtu advokāti, tiesneši vai citi juridisko profesijas pārstāvji) ir kaut kas vairāk nekā pakalpojuma nodrošinātāji, kas darbojas brīvā tirgus ekonomikā. Sabiedrības intereses ir tās, kas veicina patiesas jurista profesijas, nevis juristu industrijas pastāvēšanu, kuras ietvaros juristi nodarbojas ar "tieslietu biznesu". Profesijas galvenā nozīme ir sabiedrības interešu sargāšanā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants