Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Dokumentu kriminālistiskā izpēte', 1.
  • Konspekts 'Dokumentu kriminālistiskā izpēte', 2.
  • Konspekts 'Dokumentu kriminālistiskā izpēte', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Dokumentu izpēte ir viena no svarīgākajām nodaļām kriminālistikā. Domumenti tiek plaši pielietoti visdažādākajās cilvēka darbības sfērās, līdz ar to pastāv iespēja, ka tie var būt viltoti. Dokumentu viltošana tiek pielietota visdažadākajos noziegumos sākot ar krāpšanu un beidzot ar slepkavību.
Pirms noteikt dokumentu kriminālistiskās izpētes priekšmetu, sākumā ir jānoskaidro, ko nozīmē jēdziens dokuments. Termins „dokuments” nāk no latīņu valodas „dokumentum”, kas senajā Romā nozīmēja „Viss, kas noder par pierādījumu, liecību, piemēru, apliecinājumu”.
Mūsdienās juridiskajā nozīmē jēdziens dokuments ir objektīvas īstenības priekšmetu un cilvēku domas informācijas fiksējums ar rakstu zīmju, grafikas, fotogrāfijas, skaņu ierakstu un citu līdzekļu palīdzību uz jebkura informācijas nesēja – papīra, filmas, disketes utt.
Dokuments ir juridiski noformēts, parasti rakstveidā, apliecinājums, kas noder par pierādījumu, dod tiesības, informē fiziskas un juridiskas personas.1
Procesuālā skatījumā visi dokumenti iedalās:
Dokumenti – lietiskie pierādījumi;
Dokumenti – rakstiskie pierādījumi;
Dokumenti – paraugi salīdzinošai izpētei.
Gan pirmstiesas, gan tiesas izmeklēšanā ikvienā lietā izmanto daudz un dažādus dokumentus. Savukārt tikai neliela daļa no tiem tiek atzīti par lietiskiem pierādījumiem.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants