Vērtējums:
Publicēts: 10.01.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 1.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 2.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 3.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 4.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 5.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 6.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 7.
  • Referāts 'Mediju lietojums Latvijas augstskolu studentu vidū', 8.
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Pētijumā gūtās atbildes daļēji apstiprināja pirmo hipotēzi (mediju izvēli ietekmē studējošā augstskola) un apstiprināja otro hipotēzi (studenti dod priekšroku internetā pieejamajam mediju saturam).
Tiek secināts, ka vairums studentu izmanto internetā pieejamos medijus kā apollo.lv, delfi.lv un tvnet.lv. Visiem aptaujātajiem studentiem ir svarīga ziņu aktualitāte, objektivitāte un uzticamība. Bieži izskanēja viedoklis, ka ziņu saturam ir jābūt vizuāli baudāmam un izklaidējošam.
Izvērtojot dažādās respondentu augstskolas iezīmējas arī atšķirības, piemēram, studenti, kas ikdienā saistīti ar biznesa studijām, atzīmēja arī medijus kā The Economist, Dienas Bizness u.c., savukārt LKK studenti uzsver pieredzes stāstu un interviju nozīmīgumu, kā arī klausās radio. LSPA studenti atzīmē medijus, kas vēstī par sporta aktualitātēm. LU studenti interesējas arī par politiskajiem notikumiem un to objektīvu atspoguļojumu medijos.
Nenoliedzami, drukātie mediji ir zaudējuši savu lomu studentu starpā, tiek pausts viedoklis, ka medijam ir jābūt pieejamam un ērti lietojamam. Jaunieši ir iecienījuši medijus, kas piedāvā arī aplikācijas viedtālruņos. Tomēr drukātie mediji un radio netiek noliegti pilnībā, dažu respondentu vidū avīžu, žurnālu, tv un radio lietojums joprojām bija aktuāls.
Darba autore atzīst, ka pētījums nav visaptverošs, jo netika aptaujāti visu Latvijas augstskolu studenti, kā arī respondenti tika izvēlēti no paziņu loka. Lai gūtu objektīvus rezultātus, no katras augstskolas būtu jāizvēlas vairāki studenti, kas savā starpā nav pazīstami.

Autora komentārsAtvērt
Atlants