Vērtējums:
Publicēts: 16.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Ekonomikas izaugsmes un makroekonomikas nestabilitāte', 1.
  • Konspekts 'Ekonomikas izaugsmes un makroekonomikas nestabilitāte', 2.
  • Konspekts 'Ekonomikas izaugsmes un makroekonomikas nestabilitāte', 3.
  • Konspekts 'Ekonomikas izaugsmes un makroekonomikas nestabilitāte', 4.
  • Konspekts 'Ekonomikas izaugsmes un makroekonomikas nestabilitāte', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Makroekonomika apraksta, analizē un pēta kopējās cēloņsakarības tautsaimniecības mērogā. (G. Lībermanis. Makroekonomika: teorija un Latvijas attīstības problēmas, I daļa, 30.lpp.) Makroekonomikas tā pat kā visas ekonomikas pamatproblēma ir ierobežoto resursu izmantošana. Tā pēta un izskaidro ekonomisko norišu globālās kopsakarības.
Makroekonomikas galvenie rādītāji – Ekonomisko augsmi raksturojošie IKP jeb GDP (gross domestic product), NKP jeb GNP (gross national product) , NI jeb Y (incom), inflacija, bezdarba līmenis, maksājuma bilanci raksturojošie – ir pamatjēdzieni, lai veidotu izpratni par kopsakarībām ekonomikas iaugsmē un makroekonomikas procesos
Lai runātu par makroekonomiku, jāizprot arī ekonomiskās politikas jēdziens. Latvijā, kā arī citās valstīs, kuras pāriet no komandekonomikas uz sociāli orientētu tirgus saimniecību, tai ir ļoti liela nozīme.
Ekonomistu rokās ir divi spēcīgi ieroči: fiskālā un monetārā politika. Monetāro politiku virza valsts banka - tā regulē naudas pirktspēju, daudzumu, segumu utt. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants