Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Kultūras tūristu tipi', 1.
  • Referāts 'Kultūras tūristu tipi', 2.
  • Referāts 'Kultūras tūristu tipi', 3.
  • Referāts 'Kultūras tūristu tipi', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Noteicošai nolūks ir tikai viens aspekts, kas jāņem vērā, veidojot kultūras tipoloģiju. Otra dimensija ir pieredzējumu jeb iespaidu dziļums. Ir pieņemts uzskatīt, ka noteicošais nolūks un pieredzējumu dziļums ir līdzvērtīgi faktori, jo liekas pašsaprotami, ka cilvēki, kas ceļo tieši kultūras tūrisma nolūkā, varētu vēlēties gūt dziļākus iespaidus nekā tie, kas ceļo citu iemeslu dēļ. Tomēr reizēm šis pieņēmums nav spēkā, jo indivīda iespējas gūt padziļinātus pieredzējumus ietekmē plašs faktoru loks, ieskaitot tūrista rīcībā esošos laika resursus, viņa priekšzināšanas, tūrista un apmeklējamā objekta kultūru līdzību, tūrista izglītības līmeni u.tml. Un tā divi cilvēki, kas apgalvo, ka ceļo pirmām kārtām kultūras mantojuma un kultūras dēļ, beigu beigās vienā un tajā pašā piesaistes objektā var gūt visnotaļ atšķirīgus pieredzējumus.
R. Stebinss kultūras tūristu pielīdzina entuziastam, kas tiek definēts kā tāds, kam raksturīga dziļa interese par kādu tēmu. Šis autors norāda divu atšķirīgus kultūras tūristu- entuziastu tipus:
1)vispārīgais kultūras tūrists- šī tūrista hobijs ir dažādu objektu un reģionu apmeklēšana. Laika gaitā viņš iegūst plašas, vispārīgas zināšanas par dažādām kultūrām.…

Atlants